One Love Festival 15’in kadrosu belli oldu

One Love Festival 15, bu sene de müziğin birçok türüne ev sahipliği yapıyor. Hayat Bu Kapağın Altında desteği ve Pozitif deneyimi ile 17 Temmuz Pazar günü Parkorman’da gerçekleşecek One Love Festival, üç sahnede 10 yabancı ve 9 yerli ismi 17 Temmuz’da Parkorman’da ağırlıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da müzik dünyasının önemli isimlerini bir araya toplayan One Love Festival, yabancı kadrosunda indie’den elektronik müziğe birçok sanatçıyı ağırlıyor. İşte bu isimler:


 

Kuruldukları 2007 yılından beri indie aleminde başarılı bir eğri çizen İrlandalı üçlü Two Door Cinema Club

IslBG


Dubstep’ten UK garage’a kadar geniş bir yelpazede müzik yapan, eklektik prodüksiyonlarıyla elektronik müzik camiasında ayrı bir yer edinen maskeli DJ ve prodüktör SBTRKT

SBTRKT


Dünyaca ünlü Londralı art rock grubu ve indie sahnesinin yeni temsilcilerinden Django Django

1462863329_django_django_hires


Üçüncü albümüyle indie camiasındaki yerini sağlamlaştıran Belçikalı indie pop grubu Balthazar

1462863350_Balthazar


Londra çıkışlı indie rock grubu Arthur Beatrice

1462863332_ArthurBeatrice


Geçtiğimiz aylarda Drinkee şarkısıyla tüm listelerde en üst sıralara oynayan Sofi Tukker

1462863353_sofitukker


Parçaları yanı sıra video klipleri ve canlı performanslarıyla çok konuşulan Avustralyalı elektronik müzik ikilisi HVOB

015656_normal


Almanya’dan yükselen techno dalgasının önemli isimlerinden Butch

1462863330_Butch


2014’te çıkardıkları “Sonnentanz” parçaları ile uzun süre elektronik müzik listelerinde top 10’da kalan Klangkarussell

910x630_klangkarussell


“What I Might Do” şarkısıyla listelerde en üst sıralara yükselen DJ ve prodüktör Ben Pearce

1462863312_BenPearce


One Love Festival 15 sanatçı kadrosunda Türkiye’den yer alan isimler ise şöyle:

Kendine özgün sesi ve tarzıyla yerli indie müzik sahnesine yeni bir boyut kazandıran Kalben

1462863351_Kalben


Özgün müziğini 45’likleriyle yansıtan Umut Adan

1462863356_UmutAdan


Türkiye’nin en iyi DJ’leri arasında yer alan Cervus

1462863301_Cervus


İstanbul’un yeni nesil DJlerinden öne çıkan Alican

1462863300_alican2


Türkiye elektronik müzik platformunda önemli bir yere sahip olan Indigo ve FG’nin resident DJ’leri arasında yer alan İlker Aksungar

1462863353_ilker_aksungar


Elektronik müzik ikilisi Men With A Plan

1462863313_Man_with_a_plan


Klasik müzik ile elektronik müziği muhteşem bir şekilde harmanlayan Akın Sevgör

1462863345_Akin_Sevgor


House setiyle Shangri-La

1462863362_shangriglasto

Bu isimlerin yanı sıra Radyo Eksen DJ’leri, 17 Temmuz Pazar günü festival coşkusunu yaşatacak isimler arasında yer alacak.

Festival ruhunu doyasıya yaşamak isteyen müzikseverler, tek kişilik biletleri 85 TL’ye, festival coşkusu tek başına yaşanmaz diyenler ise 2 kişilik “Buddy Pack” biletleri 150 TL’ye Biletix üzerinden alabilecek.

Sanatçılar hangi sahnelerde performans gösterecek?

One Love Festival 15’in ana sahnesi olan Hayat Bu Kapağın Altında sahnesinde, Two Doors Cinema Club, Django Django, Balthazar, Arthur Beatrice, Kalben ve Umut Adan yer alıyor. Converse sahnesinde ise Klangkarussel, Ben Pearce, HVOB, Sofi Tukker, Men With a Plan ve Akın Sevgör merakla beklenen performansları ile festival severlerle buluşuyor. Elektronik müziğinin hakim olduğu üçüncü sahne Into The Woods’un kabininde ise Butch, Andrea Oliva, Cervus, Alican, İlker Aksungar ve Shangri-la festival ritmini arttırıyor.

Sahnelerinde yer alacak performansların yanı sıra özel alanlarda etkinlikler var

One Love Festival 15’te festivalciler, şişme havuz, kum, şezlonglar ve duşların yer aldığı Sand Zone alanında hem güneşlenip serinleyecek hem de müziğin keyfini çıkarabilecek. Hamaklarda soğuk içeceklerini yudumlarken doğanın tadını çıkaracakları, ağaçların tam ortasındaki Chill Zone’da doyasıya muhabbet edebilecekler. Festivalciler, Cool Zone’da soğuk hava püskürtmeleriyle serinlikle buluşacak. Perma Kültür, Buğday Derneği, teraryum atölyeleri gibi eğitici, öğretici ve eğlendirici aktivitelerin yer alacağı Nature Zone’da katılımcılar Japon bahçesinin büyülü dünyasında doğayla buluşacak.

Birbirinden güzel tasarım butikleri, plakçılar, festival ürünleri Market Zone’da yer alırken, Market Zone’un yanında bulunan XN Zone’da ise tüm gün DJ’ler tarafından müzik yayını yapılacak. Festival boyunca teknolojiden ayrı kalmak istemeyenler için hazırlanan Tech Zone’da katılımcılar teknolojik deneyimler yaşayacak. Bu festival bitmesin diyenler için hazırlanacak ağaç evde, saat 23:45 sonrası başlayacak olan Silent Disco ise önceden katılım bilgisi gerektiriyor.

One Love Festival mobil uygulaması indirenler için festival daha eğlenceli!

Katılımcılara birçok fırsat ve ekstra eğlence sağlayan One Love Festival mobil uygulamayı indiren katılımcılar, festival programını istediği şekilde takip ederek farklı oyunlara katılarak çeşitli fırsatlar yakalıyor. Uygulama ile 17 Temmuz’da Parkorman’a 15:30 öncesi gelen katılımcılar, bedava içecek hakkı, içerisinde yer alan photo booth ile çekilen ve sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar ile festival t-shirt’leri, sorulan 5 soruya cevap verenler ise festivale özel hasır örtü kazanıyor. Ayrıca bu üç aktiviteyi tamamlayan ilk 50 katılımcı ücretsiz One Love Festival 16 bileti, sonraki 50 kişi ise One Love Festival 16 için indirimli bilet kazanıyor.

Ayrıca festival hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.