Pirelli, yeni takviminde yalnızca siyahi modellere yer verdi

Pirelli, fotoğrafçı Tim Walker’ın yardımıyla hazırladığı ve sadece siyahi modellerin yer aldığı 2018 yılı takvimini görücüye çıkardı.

Tim Walker’ın yanında kreatif direktör ve dekoratör Shona Heath ve Vogue UK editörü Edward Enninful ile çalışan şirket, bu yılki takviminde Alice Harikalar Diyarında temasını kullandı. Walker, bu çalışmayı hazırlarken Lewis Carroll’ın orijinal hikayesinden ve kitabın 1865 tarihli ilk basımı için John Tenniel’in yaptığı illüstrasyonlardan ilham aldığını söylüyor. “Alice’in hikayesi birçok kez anlatıldı” diyor fotoğrafçı, “Lewis Carroll’ın hayal gücünün özüne inmek istedim, bu sayede hikayeyi en başından tekrar anlatabilirdim. Farklı ve orijinal bir açı bulmak istiyordum.”

Bu yılki takvim için  Lupita Nyong’o, Naomi Campbell, RuPaul, Sasha Lane, Thando Hopa, Sean Combs, Whoopi Goldberg, Duckie Thot, Adwoa Aboah, Djimon Hounsou, Jaha Dukureh ve Lil Yachty gibi isimler kamera karşısına geçti. Pirelli en son Terence Donovan’ın 1985 yılında hazırladığı takvimde sadece siyahi modellerden oluşan bir ekibe yer vermişti.

Aşağıdaki videoda da eğlenceli kamera arkası görüntülerin keyfini çıkarabilirsiniz.