Popüler sanat eserleri baştan yaratılıyor

Van Gogh’dan Leonardo da Vinci’ye kadar birbirinden önemli pek çok sanatçının popüler sanat eserleri baştan yaratılıyor.

VanGoYourself isimli platform, size sanat eserlerini yeniden yaratma imkanı sunuyor. Hem de yeni eserlerin başrolünde kendiniz ya da arkadaşlarınız yer alıyorsunuz. Sonrasında da hazırladığınız bu yeni ‘eseri’ tüm dünya ile paylaşabiliyorsunuz. Bu eğlenceli projenin orijinali Avrupa Birliği’nin kültürel mirasını tanıtmak için var olan dijital platform Europeana’nın bir parçası olarak yaratılmış.

Culture 24 tarafından yönetilen proje aynı zamanda bağımsız sanat kuruluşlarından da bağışlar almış. VanGoYourself sitesine girdiğinizde daha rahat seçim yapmak için her tablonun etiketlenmiş olduğu görülüyor. Sonrasında da “yaratması kolay” bir eseri seçebiliyor ya da “büyük bir meydan okuma” başlatarak canlandırmanın zor olduğu bir eserde karar kılabiliyorsunuz.

VanGoYourself sitesinde popüler sanat eserleri baştan yaratılırken siz de kendi eserinizi çok iyi bir şekilde ortaya çıkardığınıza inanıyorsanız bunu siteden de yayınlayabiliyorsunuz.

Popüler sanat eserleri baştan yaratılıyor