Red Bull Basement Festival başlıyor

Red Bull Basement Festival bu yıl Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenecek. Teknoloji, tasarım ve sosyal etki temalarıyla girişimci ve girişimci adaylarının noktaları birleştirmesine olanak sağlayacak olan festival, 25 Mayıs Cuma günü ücretsiz ve dışarıdan katılıma açık olarak gerçekleşecek.

Geçtiğimiz yıl oturum ve workshoplar serisi olarak düzenlenen Red Bull Basement, bu yıl etkisini artırarak bir festivale evriliyor. 25 Mayıs 2018 Cuma günü saat 10.00- 18.30 saatleri arasında gerçekleşecek festivalde teknoloji, tasarım ve sosyal girişimcilik ele alınacak. Genç girişimciler ve girişimci adayları için ücretsiz gerçekleştirilecek Red Bull Basement Festival için kayıtlar Red Bull’un sitesinden alınacak.

Festivalde yer alacak ana konuşma ve konuşmacıların yanı sıra atölye ve workshoplar da gerçekleştirilecek. Atölye ve workshop bölümlerinde ele alınacak konular arasında; sıfır iken bir olmak; girişimcilerin kendini fonlaması anlamına gelen “bootstrapping” ile projenin en kısa sürede en verimli performansı alması anlamına gelen “growth hacking”, komunite oluşturmak ve değer yaratmak yer alıyor.