Red Bull Can You Make It? başvuruları başladı

Dünyanın dört bir yanından 50’den fazla ülkeden 165 öğrenci takımının yer aldığı, tek para birimi olarak Red Bull’un kullanıldığı, Avrupa’nın baştan sona seyahat edildiği Red Bull Can You Make It? 2016 için başvurular başladı!

12 Nisan 2016’da, seçilecek 165 takım Barcelona, Floransa, Berlin, Edinburgh veya Prag olmak üzere Avrupa’daki beş start noktasından birinde yarışmaya başlayacak. Her takım nakit parasını, kartlarını ve kişisel telefonlarını teslim edecek. Beslenme, barınma, ulaşım ve atılacakları maceralarda ihtiyaç duydukları her şeye karşılık Red Bull kutularını takas ederek hedeflerine varmaya çalışacak. Bir hafta içinde hedefe ilk ulaşan ve en iyi macerayı yaşayan takım şampiyon olacak.

Katılımcılar hedefe doğru olan yolculuklarında macera görevlerini de bitirmeye çalışacak ve sosyal medyada takipçilerin desteğini almak için fotoğraf ve videolar yayınlayacak. Puanlama kontrol noktalarında tamamlanan macera listesi görevlerine ve sosyal medyadaki takipçi adedine göre belirlenecek. Yarışmada yaşananlarsa Red Bull TV’de yayınlanacak.

Başvuru için üniversite öğrencisi olmak ve üç kişilik takımlar kurmak gerekiyor. Kendilerini anlatan bir dakikalık bir video çeken katılımcılar 14 Şubat 2016’ya kadar başvurularını redbullcanyoumakeit.com adresine gönderebilir.

Başvuru sürecinde her ülkeden en fazla oy alan takımlar arasına girmek için katılımcılar sosyal medyada destek toplayacak. Oylama süresi sona erdikten sonra, jüri finalistler arasından kazananları seçecek. Kazanan takımlar Avrupa’daki beş başlama noktasından birine davet edilecek ve yarışma başlayacak.

Red Bull CanYouMakeIt_Poster