Samsung siber zorbalık için sesini yükseltiyor

Samsung siber zorbalık için başlattığı, “Siber Zorba Olma!” #farkınavar kampanyası ile ilgili olarak “Şiddetin Sesi” isimli filmini yayınladı.

Samsung siber zorbalık için sesini yükseltiyor

Elektronik ortamda bir birey veya grubun, diğerlerine yönelik bilinçli ya da bilinçsiz biçimde gerçekleştirdiği aşağılama, iftira, dedikodu, taciz, tehdit, utandırma ve dışlama gibi rahatsızlık verici eylemleri kapsayan ve her gün binlerce çocuk ve gencin fiziksel ve psikolojik zarar görmesine neden olan Siber Zorbalık kavramına yönelik; Samsung Türkiye ve Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK); “Siber Zorba Olma!” #farkınavar adlı bir kampanya başlattı.

Samsung siber zorbalık için sesini yükseltiyor

Şiddetin Sesi, Samsung’un BTK ile yürüttüğü bir bilinçlendirme hareketinin ilk ayağını oluşturuyor. “Siber Zorba Olma!” #farkınavar hareketiyle Samsung, pilot 20 okulda gençlerin, ailelerin ve öğretmenlerin teknolojinin kötü amaçlı kullanımına karşı farkındalığını ve kişilik haklarının korunması konusunda duyarlılığını artırmayı hedefliyor.

Nejat İşler’in seslendirdiği Şiddetin Sesi filminde, çeşitli yaşlardaki çocukları bildirim sesleri eşliğinde şiddete maruz kalırken görüyoruz.

Künye:

Reklamveren: Samsung
Reklamveren Temsilcileri: Barış Gökpınar, Ayşenur Özbekli, Cüneyt Bilgiç, Fulya Gürsel
Reklam Ajansı: Titrifikir
Kreatif Direktör: Özgür Akpınar
Kreatif Ekip: Ömer Ceran, Oğuzhan Dilek, Mert Demirhan, Çağrı Yıldırım, Öznur Yeniyol
Marka Ekibi: Dilek Sezen, Cansu Balcı
Stratejik Planlama: Kerem Sabuncu, Alper Çetik
Ajans Prodüktörü: Ediz Alptekin
Prodüksiyon Şirketi: Filmpark
Yönetmen: Ariel Goldenberg