Sanatçının fantastik yaratıklarla dolu iç dünyası

Tel-Avivli ressamı Ori Toor için yeni GIF serisi Loopism, onun hareket eden görsellere yeniden dönmesi için bir araç oldu. “Kolajlardan sonra animasyon yapmaya başlayınca yaptığım işler çoğunlukla müzik videoları ve projelerden oluşuyordu. Bundan biraz sıkıldım ve daha fazla illüstrasyon yapmaya başladım,” diye açıklayan Ori, “Fakat neticede animasyonu gerçekten özlemişim, kanımın içine işlemiş sanki. Bu nedenle Loopism, buna kalkışıp insanların çalışmalarımı nasıl karşılayacağını görmem için bir fırsat oldu” diye ekliyor.

ori-toor-2

Garip bir şekilde çekici olan son GIF serisi için analog ve lo-fi estetik biçimi benimseyen Ori, çalışmasını şöyle açıklıyor: “Pijama giyme hissini anımsatmalarını ve tanım getirme saplantılarımızdan bizi biraz özgürleştirmesini istedim.” Küçük detaylarla dolu balon suratlardan spagetti kıvrımlı kollara sahip yaratıklarla tasarımı ve çeşitliliği ile bizi kendine çekiyor. “Fikirlerim hep içgüdüsel olarak doğuyor. Hiçbir zaman taslak veya plan yapmıyorum. Sadece oturup çizerek bir şeyler uyduruyorum. Eskiden hep beni neşelendiren çalışmalar yapardım ama son çalışmam pek öyle değil. Depresyonla savaşan iç dünyama bir bakış bu.”

ori-toor-3

“Bir şekil çiziyorum sonra bir şekil daha ekliyorum, ta ki bir karakter doğana kadar. Durağanlığı ve ağırlığı bir kare içinde işlemekten hoşlanıyorum – büyü gibi. Özgürlüğü, modern dans ve kuklacılığın arasında bir yerde” diye anlatan sanatçıyı Instagram sayfasından da takip edebilirsiniz.

ori-toor-4

ori-toor-5

ori-toor-6

ori-toor-7

ori-toor-8

ori-toor-9

ori-toor-10

ori-toor-11