Scribit sayesinde artık her yüzey tuvaliniz oluyor

Bir MIT profesörünün çalışmaları ile ortaya çıkan Scribit sayesinde artık her yüzey tuvaliniz sayılır. Çünkü bu robot istediğiniz her yüzeye çizim yapabilmeniz için programlanmış.

MIT’li profesör Carlo Ratti’nin yarattığı Scribit’in çalışma prensibi gayet basit: ilk önce robotu çalışma ortamına kuruyorsunuz, bu ortam duvarınız, pencereniz veya özelleştirmek istediğin herhangi bir yüzey olabilir. Daha sonra ise robotun mobil uygulaması ise bir çizim belirleyip robotun işini bitirmesi bekliyorsunuz. Robot silinebilir mürekkep kullandığından istediğiniz zaman çizimlerinizi değiştirebiliyorsunuz.

Kullanıcılar, hazır şekillerin yanında kendi kişisel yapıtlarını ve hatta hava durumu ve Twitter feed’leri gibi şeyleri de Scribit aracılığı ile duvarlarına taşıyabiliyorlar. Kapalı ortamlar için sınırsız tasarım seçeneği getiren bu robot şu anda Kickstarter’da desteğe açık. Gerçi kampanya hedefine başladıktan sadece 2 saat sonra ulaştı bile ama eğer siz de bu projeye destek vermek isterseniz Scribit’in Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: ThisIsColossal