Silikon Vadisi’nden kaçan robot Türkiye’ye gelirse

Yapı Kredi, “Hizmette Sınır Yoktur” anlayışını dijital çağa taşıyan yeni iletişim konseptinin ilk reklam filmini yayınladı. Bankanın, yeni konseptinin yüzleri ise Ahmet Kural ve Murat Cemcir oldu.

Yeni seride Ahmet Kural, Silikon Vadisi’nden zeka yüklemesi tamamlanmadan kaçan yapay zekalı robot Gary’i, Murat Cemcir ise Yapı Kredi teknolojisini hayatının her alanında kullanan şehirli Metin karakterini canlandırıyor. Reklam; gerçek görüntülerle bilgisayar görüntülerinin senkronize birleştirilmesi ile Türkiye’de, motion capture teknolojisinin kullanıldığı ilk reklam olma özelliği taşıyor.

Yeni konseptin açılış filminde, Yapı Kredi’nin bankacılık alanında devrim niteliği taşıyan, Avrupa ve Türkiye’de bir ilk olan ‘Göz-ID’ uygulaması tanıtılıyor. Silikon Vadisi’nden kaçarak Türkiye’ye gelen Gary, Yapı Kredi’nin hayatı kolaylaştıran teknolojilerini kullanan Metin’le tanışıyor. Metin’in göz tarama ile Yapı Kredi Mobil’e girmesi ve Gary’nin bu teknoloji karşısında şaşkınlığı esprili bir dille ele alınıyor.

Yapı Kredi’nin, hayatı kolaylaştıran teknolojisinin vurgulanacağı film serisinde, Oscar ödüllü Yüzüklerin Efendisi, Avatar ve Maymunlar Cehennemi gibi büyük bütçeli filmlerde uygulanan animasyon bir karakterin insansı şekilde hareket etmesini sağlayan ‘motion capture’ teknolojisi Türkiye’de ilk defa uygulanıyor. Çekimlerde özel olarak dikilen bir kostümle oynayan Ahmet Kural, uzun ve detaylı bir post prodüksiyon çalışması sonucunda filmde gördüğümüz Robot Gary karakterine dönüşüyor.

Rafineri tarafından hazırlanan film, Bahadır Karataş yönetmenliğinde Film Park tarafından çekildi. Motion capture ile tüm görsel efektler Anima İstanbul, post prodüksiyon ise ABT tarafından gerçekleştirildi.

No comments yet! You be the first to comment.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir