Sokak sanatı Boyner vitrinlerine taşınıyor

Eserleri İstanbul’da birçok binayı süsleyen 7 ünlü sokak sanatçısı Boyner ve YKM vitrinlerini graffitileri ile renklendiriyor.

Boyner ve YKM, yeni sezona hazırlanırken modayı ve sokak sanatını birleştiriyor. İstanbul’da meraklıları tarafından tanınan 7 sokak sanatçısı, 7 mağazanın vitrinine resim yaparak eserlerini başka bir platforma taşıyor. Çalışmalar, 15 Kasım 2015 tarihine kadar 71 mağazada Boyner ve YKM ziyaretçilerine sergilenecek.

spook

“Street Art” projesi graffiti sanatının Türkiye’deki temsilcilerinden Turbo, Wase, Spook, Set, Soisstreet, Leo Lunatic, Mr. Hure ve Mural Sanatçılarından oluşan ekip tarafından gerçekleştirildi. Çalışmalar dileyen herkesin ziyaret edebileceği bir sanat etkinliği misyonu da üstleniyor.

Leo Lunatic
Leo Lunatic

Eserlere imza atan sanatçılardan Turbo “Grafitti ve Sokak Sanatı’nın insanların hayatını renklendirmek, şehrin gri duvarlarını bir karakterle buluşturmak için bir araç olduğunu” belirtti.

Turbo
Turbo

Proje için çalışma yapan sanatçılar, çalışmalarını önce eskizler üzerinde hazırladı. Mağazalar kapandıktan sonra çalışmalarına başlayan sanatçılar gece 10:00 ile ertesi gün 12:00 saatleri arasında çalışmalarını sürdürdü. Çalışmalar sırasında mağaza başına 300 kutudan fazla sprey boya kullanıldı.

Boyner Maltepepark’ta eserini yapan Set, “Duvarlar benim kağıdım gibi, özgürlüğü ifade ediyor” derken, Boyner Mall Of İstanbul vitrininde çalışma yapan Spook “En büyük dışavurum, eserini sokağa yapmaktır” diyor. Eseri Boyner Akbatı’da yer alan Turbo ise “Renkler her şeydir ve insanların hayatını renklendirdiğimi düşünüyorum” diye düşüncelerini dile getirdi.

set
Set

Sanatçıların çalışmalarını özetleyen kavramlar ise şunlar:

Wase: Korku, Cesaret, Keşif, Özgürlük

Turbo: Renkli, Old School, Eğlenceli, Dinamik

Spook: Gerçekçi, Özgün, Teknik, Konsept

Leo Lunatic: Yenilikçi, Pozitif, Detaycı, Renkli

Set: Keskin, Freestyle, Renkli, Karışık

Mr. Hure: Soyut, Değerli, Sınırsız, Farklı

Soistreet: Kollektif, Kompozisyon, Disiplin, Başarı.

Boyner, Street Art projesi için bir mikro site de hazırlıyor. Ziyaretçiler, 18 Eylül’de sanatvitrinde.boyner.com.tr adresiyle açılacak sitede yer alan interaktif vitrin ile sanatçılar hakkında bilgi alabilecek ve sanatçıların eserlerine ulaşabilecek.

??????????????????????? ??????????????????????? ??????????????????????? ???????????????????????