Spotify’da en çok dinlenen şarkı belli oldu

Spotify’daki en popüler şarkının ne olduğunu hiç düşündünüz mü? Tüm zamanların en iyi rock şarkısı olduğu sık sık iddia edilen ve radyodan en çok çalınan şarkılardan biri olan Led Zeppelin’in Stairway to Heaven’ı mı mesela? Şu ana dek en çok satış yapan albümün de adını taşıyan Michael Jackson’ın Thriller’ı? Ya da tüm zamanların en popüler şarkısı olan Bing Crosby’nin White Christmas’ı?

Cevap: Yukarıdakilerden hiçbiri. Spotify’ın en popüler şarkısı aslında bu yılın başlarında tamamen bağımsız olarak çıkarılan ve İngiltere’nin de ABD’nin de müzik listelerinde en üstte yer almamış bir şarkı.

Spotify’ın verilerine göre, Major Lazer ve DJ Snake’in “Lean On” şarkısı dünya genelinde 526 milyon kez dinlenerek bir önceki rekorun sahibi olan Ed Sheeran’ın Thinking Out Loud şarkısını ikinci sıraya düşürdü.

Şarkı aynı zamanda ABD’de 4 numaraya ve İngiltere’de de 2 numaraya yükseldi, diğer yandan birçok diğer ülkede en üst sıralarda yer aldı. Şarkı, Rihanna ve Nicki Minaj reddettikten hemen sonra Major Lazer tarafından kaydedildi.