Star Wars yeni film ürünleri, Lego Türkiye’de

Yeni Star Wars filmi ‘Güç Uyanıyor’ için Millenium Falconun da aralarında olduğu 7 Lego Star Wars ürünü, Türkiye’deki raflarda yerini aldı.

18 Aralık’ta vizyona girecek Star Wars efsanesinin devamı niteliğindeki yeni film yine iyi ve kötü arasındaki mücadeleyi anlatıyor. Yeni Lego modelleri ise Star Wars hayranlarına farklı detaylar sunuyor. Örneğin karanlık taraftan Kylo Ren’in aracı Command Shuttle açılıp kapanan depo kapakları kanatlardaki yaylı fırlatıcılar ve uzayabilir kanatlara sahip. Poe’nun X-Wing Fighter’ı da aynı şekilde birbirinden detaylı özellikleri barındırıyor. Aracın açılıp kapanan iniş takımı, ayarlanabilir kanatları, Poe Dameron’un minifigürü ve BB-8 astromech droidinin kokpite çıkmasını sağlayan merdiveni bu özelliklerden birkaçı… 

Klasikler ve yeni araçlar

Yeni setin içinde efsanevi klasik araçlar da yer alıyor. Örneğin, Lego severler Millenium Falcon’un yeni versiyonu ile buluşuyor. Bu model, Chewbacca ile R2-D2’nun satranç oynadığı holografik satranç tahtasına ve mürettebatın saklanabileceği gizli bir bölmeye sahip. Han Solo, Chewbacca, Rey, Finn ve Tasu Leech minifigürleri de bu setin içerisinde yer alıyor. Rey’in Speeder’ı ve First Order Transporter modelleri ise ‘Güç Uyanıyor’ filmiyle birlikte ilk defa Lego Star Wars evrenine yeni katılan farklı özelliklere sahip ürünler arasında. Rey’in Speeder’ının motoru açık bir depoya dönüşebiliyor. Aynı zamanda Rey dışında başka bir minifigürün oturabilmesi için de portatif bir taşıma bölümü yer alıyor. First Order Transporter ise arka pervaneler ve saydam tekerlekler gibi detaylara sahip.