Studio Ghibli’nin ruhunu taşıyan yeni bir film

Studio Ghibli’nin eski kreatifleri Hiromasa Yonebayashi ve Yoshiaki Nishimura’nın kurduğu Studio Ponoc, ilk filmi “Mary and The Witch’s Flower”ın tanıtım filmini geçtiğimiz hafta yayınladı.

Filmin yapımcılığını Yoshiaki Nishimura, yönetmenliğini ise Hiromasa Yonebayashi üstlendi. Ghibli stüdyosunda beraber çalışan ikili, birlikte “When Marnie Was There” filmi üzerine çalışmıştı. Aynı zamanda, Ghibli’den Takatsugu Muramatsu da yeni filmin müziklerini hazırladı.

Hiromasa Yonebayashi’nin en bilinen filmleri arasında Princess Mononoke, Howl’s Moving Castle, Spirited Away, From up on Poppy Hill ve The Tale of Princess Kaguya sayılabilir.

screen-shot-2016-12-15-at-9-40-16-am

Film, Mary Stewart’ın 1971 yılında yayımlanan “The Little Broomstick” kitabının uyarlaması. Filmde, ormanda bir süpürge sopası bulan Mary adındaki bir kızın başından geçenlere tanık oluyoruz. Süpürgeye binmeye çalışan Mary kendini Endor College adındaki bir cadılık okulunda buluyor. Okulda kafeslere kapatılmış ve büyülenmiş hayvanları gören genç kız onları özgür bırakıyor ama bu yaptığı kötü niyetli okul müdürünün peşine düşmesine sebep oluyor.

Japonya’daki sinemalarda 2017 yılın yazında gösterime girmesi planlanan filmin fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Kaynak: Dazed