SXSW Film Ödülleri kazananları açıklandı

Geçtiğimiz günlerde The South by South West Film Ödülleri, 17 farklı kategoride yarışan tasarımcı ve yönetmenler arasındaki kazananları açıkladı.

En İyi Kısa Animasyon Filmi kazananı “Wednesday with Goddard” çalışmasıyla İngiltereli yönetmen Nicolas Menard oldu. Genç Polonyalı yönetmen Renata Gasiorowska ise “Pussy” filmi ile özel jüri ödülüne layık görüldü.

Yönetmen Miles Jay, Grammy’ye aday gösterilen Leon Bridges’in “River” çalışmasıyla en iyi müzik videosu ödülüne; Tame Impala’nın “The Less I Know the Better” şarkısı için hazırladığı müzik videosuyla da yönetmen Canada jüri özel ödülüne layık görüldüler.

Laura Moss’un “Fry Day” filmi için hazırladığı sanat çalışması ile Caspar Newbolt, en iyi poster tasarımı ödülünü kazandı. Jüri özel ödülünü de “Like Me” için hazırladığı posterlerle Jeremy Enecio kazandı.

Chris R. Moberg ve Jared Young, “Into the Current” için hazırladıkları çalışma ile marka tasarımında üstün başarı ödülüne layık görüldüler.

İspanyol oyuncu Ana Asensio’nun ilk uzun metraj filmi “Most Beautiful Island”, en iyi uzun metraj film kategorisinde ödülü kazanırken, Jairus McLeary ve Gethin Aldous’un “The Work” çalışması en iyi belgesel film ödülünü kazandı.

No comments yet! You be the first to comment.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir