Tasarımcının hayatı gerilim filmine dönüştü

Matt Bollinger, 60’lar korku sinemasından ilham alarak ve kendi hayatındaki deneyimlerden yola çıkarak farklı animasyonlar yaratıyor. Resimleri oturduğu dairede yapan Matt, kendi hikayesini anlatmak için elle çizilmiş stop motion film hazırlıyor.

Animasyonda, New York’ta yaşayan bir freelance web tasarımcı, eşi yolculuğa çıktıktan sonra apartmana yeni taşınan komşusu tarafından partiye davet edilir. “Sıradan günleri karakterin hayal gücünden fışkıran coşkulu bir şeyle birleştirmek istiyordum” diye anlatan Matt, “Biraz fazla içtikten sonra sosyal anksiyete ve muhtemelen toplumsal baskı onu karanlık rüyalara sürükledi; ve yalnızca eşinin geri dönmesiyle bu rüyalar uzaklaşıyor” diye ekledi.

Matt, uzun ve detaylı çalışma sürecine tuval üzerine yaptığı 54 küçük resimle başladı ve projeyi üç ayda tamamladı. “Bu küçük resimlerin her biri ayrı açılış sahnesi. Ardından her birini modifiye ederek fotoğraflarını çektim” diye anlatıyor Matt. “Bazen bu süreci her bir tuval için yüzlerce defa tekrarlamak zorunda kaldım.”

Önceki animasyonlarında tükenmez kalem, keçeli kalem ve daksil gibi malzemeleri kullanan Matt’in ilk defa boyalarla çalışması yeni bir yöntem geliştirmesine olanak vermiş. “Bu yeni süreç, resmin akışkan yapısını canlandırmama imkan verdi.”

Aşağıda Apartment 6F adındaki bu kısa stop motion animasyonu izleyebilirsiniz.

Kaynak: It's Nice That