Telefonunuz size başınızı kaldırın diyebilir

Teknolojinin gelişmesiyle daha rahat iletişim kurduğumuz inancı (yanılgısı demek daha doğru belki) attık giderek etkisini kaybediyor. Uzaktaki tanıdıklarımızla daha kolay haberleşebiliyoruz ama çevremizdeki insanlarla iletişim kurma kabiliyetimizi neredeyse kaybettik diyebiliriz. Yolda yürürken veya otobüste yolculuk yaparken başımız öne eğik sadece telefonumuzla ilgileniyoruz ve nadiren yanımızdaki insanlara bakıyoruz.

Buna bir çözüm bulmaya çalışan New Yorklu sanatçı ve tasarımcı Ekene Ijeoma, oldukça sıra dışı bir uygulama geliştiriyor.

Çoğu uygulama sizi daha fazla telefonunuzla etkileşime sokmaya çalışırken “Look Up” adındaki bu uygulama kafanızı telefondan kaldırıp yukarıya bakmanızı söylüyor. Uygulama, telefonunuzun arka planında duvar kağıdı olarak duruyor ve bir kavşağa geldiğinizde ekranda göz şeklinde renkli animasyonlar beliriyor. Aynı şekilde telefonunuzdaki bir uygulamada fazla zaman harcadığınızda size “Yukarıya bakın” diyor veya öylesine kafanızı kaldırıp çevrenizdeki dünyaya bakmanızı tavsiye ediyor.

Android telefonlar için uygun olan uygulama Google Play’de mevcut ancak ne yazık ki ülkemizde kullanılamıyor. Önümüzdeki zamanda Türkiye’de de kullanıma girmesini umut ederek sizi aşağıdaki tanıtım videosunu izlemeye davet ediyoruz.

No comments yet! You be the first to comment.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir