Tişörtlerinizin tasarımı size özel olsun

“Klişe olacak ama resim yapmayı hep çok sevdim halen çok sevmeye devam ediyorum,” diyen Gülşah Dengiz (21), özel tasarımlı ürünler sunan De Design’ın kurucusu. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Grafik Tasarım 4. Sınıf öğrencisi olan sanatçı, aynı zamanda da reklam alanında yan dal yapıyor.

Özgün tasarımlarını Instagram sayfasında paylaşan Gülşah, bu projeyi 6 ay gibi kısa bir zamanda gerçekleştirdi. Ürünleri tişörtlerden, çift taraflı kullanılabilir bez çantalardan, mini bez çantalardan ve telefon kaplarından oluşuyor. Fakat en fazla tişörtler üzerine yoğunlaşan sanatçının en fazla ilgi gören ürünleri tişörtler ve bez çantalar. Tişört tasarımlarını çoğunlukla dijital baskı kullanarak yapan Gülşah, kağıt üzerine yaptığı çizimleri dijital ortama aktarıyor ve baskıya yolluyor. Sanatçı aynı zamanda tişörtlerin veya kumaşların üzerine de kumaş boyaları ve kalemleri ile çizimlerini yapıyor.

de-design

De Design’i oluştururken ilk olarak soyadımdan yola çıktım. Açılımı Dengiz olan De ismini koymaya karar verdim. Dengiz’den yola çıkmamın bir başka nedeni Dengiz kavramının anlamının herkesle denk, eşit olmasıydı. Kimse kimseden üstün değildir herkes birbiri ile denktir. De Design da herkesin içinden çıkan bir marka aslında.”

Şu ana kadar yaptığı ürünlerin tasarımları kendine ait olan Gülşah, başka tasarımcılarla da çalışmanın güzel olacağını söyleyerek “Farklı tarzların bir araya gelmesi güzel sonuçlar doğurur diye düşüyorum,” diye ekliyor.

Türkiyeli illüstratörlerden Sedat Girgin’in tarzını beğenen Gülşah, aynı zamanda Serkan Akyol’u da takip ettiğini söylüyor.

de-designde-designde-designde-designde-design

Gulsah-dengiz-de-desgn
Gülşah Dengiz