Türkiye’deki ilk uluslararası hip hop buluşmaları

Hip hop müziğin dünyaca ünlü ustaları ile Türkiye’deki temsilcileri ve hip hop severler 30 Eylül 2017’de KüçükÇiftlik Park‘ta düzenlenen Free Flow Festival’de buluşmaya hazırlanıyor.

Gündüzden geceye uzanacak bu keyifli yolculukta, hip-hop müziğinin önde gelen Türk ve Amerikalı isimleri sahne alacak. İyi müziğin kaliteli temsilcilerine sahneleriyle yeteneklerini sergileyecek break dansçılar ve graffiti sanatçıları eşlik edecek.

Alanında öncü ve başarılı isimlerden oluşan line-up’ta altı Grammy Ödüllü sanatçı, şair, söz yazarı ve yapımcı Malik Yusef; Beyaz Saray’da hip-hop yapan ilk kadın sanatçı, söz yazarı, solist, DJ, tüm zamanların en üretken ve en saygın kadın hip-hop sanatçılarından MC Lyte; Türk hip hop sanatçısı, söz yazarı ve prodüktör Ege Çubukçu; Kadıköy Acil isimli hip hop topluluğu çıkışlı, Türkçe rap müziğin önemli isimlerinden Sayedar ve Önder Şahin; son zamanların hızlı çıkış yapan Türkçe rap grubu Tahribad-ı İsyan ve ilerleyen günlerde açıklanacak birçok isim KüçükÇiftlik Park sahnesinde olacak.

Free Flow Festival’de, müziğin yanı sıra hip hop kültürünün sokakta gelişen sanat ve eğlence biçimlerine de yer verilecek. 30 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’te kapılarını açacak olan Free Flow Festival’de, Turbo ismiyle anılan ünlü graffiti sanatçısı Tunç Dindaş ve sanatçı arkadaşları graffiti performansları ile festivale renk katacaklar. Bunun yanı sıra, BMX ve Skateboard gösterileri, festivalin heyecanla izlenecek eğlencelerinden olacak. Sokakta doğan ve tüm dünyaya yayılan break dans gösterileri, alanında yetenekli ve başarılı break dans sanatçıları tarafından festival katılımcılarına görsel bir şölen yaşatacak.

No comments yet! You be the first to comment.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir