Twitter Polls nedir?

Twitter, önümüzdeki günlerde herkesin platform üzerinde anket oluşturabilmesini sağlayacak. Ayrıca insanlar önemsedikleri tüm konularda öneride ve fikir alışverişinde bulunabilecek.

Köpeğinizin isminin ne olacağına karar verirken, maçı kimin kazanacağı konusunda tahminde bulunurken veya insanların en çok önem verdikleri seçimleri konuşurken olduğu gibi, herhangi bir konu hakkında kamuoyunun ne düşündüğünü öğrenmek isterseniz, sorularınızın cevaplarını Twitter’dan öğrenebileceksiniz.

Twitter, önceden anketlere katılabilmek için birkaç yol sunuyordu— soruları Tweet ederek cevapları takip etmek, hashtag oylarının çetelesini tutmak veya takipçilerden oy olarak sayılmak üzere Tweet’leri favorileme veya Retweet etme ricasında bulunmak gibi metotlar bulunmaktaydı. Artık oluşturma kutusundan, iki seçenekli ve istediğiniz şekilde oluşturulacak anketinizi yapabileceksiniz ve anket 24 saat boyunca ulaşılabilir olacak. Herhangi bir anketi oylayabilirsiniz. Oylarınız herkesle paylaşılmayacak. Anket kapandığında oy veren herkese sonuçlara artık ulaşabileceklerini bildirmek amacıyla bildirim gönderilecek.

Önümüzdeki birkaç günde bu yeni özellik Ios, Android ve masaüstü bilgisayarlarda twitter.com’dan üst kısımda anket ikonuyla ulaşılabilir olacak.

Anket oluşturma
Anket oluşturma

 

Anket sonuçları
Anket sonuçları