Twitter’ın yeni özelliği: Yer İşaretleri

Ana sayfada birbirinden farklı içerik olduğunda ve bunlara bakacak fırsatınız olmadığında Twitter’ın yeni özelliği Yer İşaretleri imdadınıza yetişiyor.

Uygulamaya giren özellik, içerik paylaşmayı da daha kolay hale getiriyor. Her tweet’te bulunacak yeni “paylaş” butonuyla birlikte bir tweet’i yer işaretlerine ekleyebilecek; Direkt Mesaj ile veya Twitter’ın dışında da paylaşabileceksiniz. Tüm paylaşma aksiyonlarını bir araya olduğundan, o an veya daha sonrasında tweet kaydetmek ve özel veya herkese açık şekilde paylaşım yapmak daha da kolaylaşıyor.

Tweet’i yer işaretlerinize eklemek için tweet’in altındaki paylaş butonuna basın ve “Tweet’i yer işaretlerine ekle”yi seçin. Daha sonra bu tweet’i bulmak için profil butonunuza dokunup aşağıda seçenekler arasında bulunan Yer İşaretlerine girin. Yer işaretlerinizden istediğiniz zaman tweet silebilirsiniz. Neleri yer işaretlerinize eklediğinizi yalnızca siz görebilirsiniz.

Yer işaretleri insanların Twitter’ın en iyi içeriklerinden haberdar kalmalarına yardımcı oluyor. Canlı video bulunan bir tweet’i daha sonra izleyebilir, tweet dizisini yer işaretlerine ekleyip sonra inceleyebilir ve daha sonra okumak veya paylaşmak için ilginç yazı linklerinin bulunduğu tweet’leri kaydedebilirsiniz.

Yer işaretlerini artık dünyanın her yerinde iOS, Android, Twitter Lite ve mobile.twitter.com’da kullanabilirsiniz.