UniChallenge+, bu yıl Akbank sponsorluğunda gerçekleşiyor

Üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında okuyan, yeni mezun olmuş öğrenciler dijitali, Akbank UniChallange+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı’nda öğrenecek. ‘Eğlenerek öğrenme’’ kavramıyla hazırlanan iki haftalık programda öğrenciler, dijitaldeki kariyer imkanlarına nasıl gidileceğinin cevabını alacak. Katılımcılar eğitim süresince, dijital dünyayı daha yakından tanırken markaların öykülerini ajans ve reklamverenlerin ağzından dinleme şansı yakalayacak. Bu yıl dördüncü kez düzenlenecek programda katılımcılar, Akbank’ın vereceği gerçek bir brief için 5’er kişilik gruplar halinde mentorlarıyla birlikte proje geliştirecek. Çeşitli eğlence aktivitelerinin de olduğu eğitim kapsamında katılımcılar balık tutmayı bile öğrenecek.

Dünyada 47 ülkede dijital pazarlama iletişiminin gelişimi için faaliyet gösteren IAB’nin Türkiye ofisi tarafından ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen eğitim, bu sene 25 Haziran – 6 Temmuz tarihleri arasında yine Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin desteğiyle, Akbank’ın ana sponsorluğunda Güney kampüsünde gerçekleşecek.

Dijitalin deneyimleneceği program için son başvuru tarihi 29 Mayıs. 12 gün sürecek eğitim kampına katılan ekiplerden başarılı olanlar ödüllendirilecek. İlk 3’e giren ekip üyeleri IAB Türkiye üyesi firmalarda 1 aylık staj imkânı elde edecek. Şehir dışından gelenler Boğaziçi Üniversitesi’nin yurtlarında kalabilecek. Etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgi için: www.unichallenge.net

Daha önce UniChallenge ve Algida’nın iş birliğiyle benzer bir etkinlik yapıldığını size burada sunmuştuk.