Vantablack’e meydan okuyan yeni siyah

Renk yelpazesine eklenen yeni siyah BLACK 2.0, siyahtan vazgeçemeyenleri oldukça etkileyecek. İngiliz sanatçı Stuart Semple oluşturduğu bu yeni siyahla Vantablack’a meydan okuyor.

Vantablack dünya üzerinde bulunan en siyah siyah pigment olarak değerlendiriliyor. Anish Kapoor’un bu pigmentin haklarını tamamen üstüne almasıyla sanat dünyasından gelen yoğun olumsuz tepkiler BLACK 2.0 ile somutluk kazanıyor. İngiliz sanatçı Stuart Semple binlerce sanatçıyla bir araya gelerek en siyah siyaha meydan okuyan yeni bir siyah geliştirmeyi başarıyor. BLACK 2.0 adını verdikleri bu yeni siyah makul fiyatlı oluşu ve tüm sanatçılar tarafından kolayca ulaşılabilir ve kullanılabilir oluşuyla ön plana çıkıyor. (Tabii ki Anish Kapoor dışında tüm sanatçılar!)

BLACK 2.0 dünyadaki en pigmentli, en mat, en düz siyah sanat materyali olarak kendini tanıtıyor. Akrilik boya olarak satışa sunulan madde hakkında Semple dünyadaki en siyah boya olmadığını, ancak sanatçılara ulaşılabilirliği ve kullanılabilirliği göz önünde bulundurulduğunda en siyah pigmentten daha iyi bir siyah olduğunu söylüyor. Ayrıca boya kiraz kokusuyla da kendini sevdiriyor.

Merak edenler Stuart Semple’ın Culture Hustle isimli sitesinden hem bu siyah boya hem de başka renklerin enleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir ve sipariş verebilirler. 

No comments yet! You be the first to comment.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir