Vodafone ve Spotify’dan Hayatımın Soundtrack’i

Yakın zaman önce Vodafone Türkiye ve Spotify işbirliği start aldı ve Spotify Premium üyeliği ilk kez ve sadece Vodafone tarifelerinin içinde sunuldu. Şimdi bu işbirliği kapsamında yeni bir proje hayata geçiriliyor: Hayatımın Soundtrack’i.

Web sitesi Hayatımın Soundtrack’i, tek bir amaca hizmet ediyor; o da her kullanıcının kendi hayatının soundtrack’ini yapması. Tıpkı eskiden yapılan o karışık kasetler gibi.

Basit bir Facebook Log-In mekanizmasıyla işleyen site, Spotify’ın arşivinden yararlanarak çalışıyor. Çocukluktan ilk kazanılan paraya, mezuniyetten ilk öpücüğe kadar, insan hayatında olabilecek birçok ilki de içinde kapsayan Hayatımın Soundtrack’i websitesi aracılığıyla kullanıcılar önce unutulmaz anlarını seçiyorlar. Bu bazen bir zafer anı oluyor, bazense 18 yaşına girdiği günden bir kare. Daha sonra o anı unutulmaz kılan şarkıyı seçiyorlar. Soundtrack’lerini daha da güzelleştirmek için isterlerse not ve fotoğraf da ekleyebiliyorlar. Böylece, seçtikleri an kadar şarkıdan oluşan bir soundtrack elde ediyorlar.

Hayatlarındaki en unutulmaz anları tek bir yerde toplayıp bir anıdan başka anıya sürüklenen kullanıcılar, kendilerine yakın olan kullanıcıları da görebiliyor. Böylece benzer hayatlara sahip kişiler birbirleriyle etkileşime geçebiliyor.

Projenin web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.