Yaşımız büyüyor, ya biz?

Bizi düzenli bir şekilde takip edenlerin de bildiği gibi geçtiğimiz ay JR. by Campaign olarak üçüncü yaşımıza girdik. Belli ki büyüme ve olgunlaşma hallerinden pek çıkamadık çünkü bu ay da kapağımızı bu konuya adamaya karar verdik. Bir de, aynı dönemde Ursula K. Le Guin’in “Çocuk ve Gölge” denemesini okumak oldukça isabetli oldu. Sizin de okumanızı tavsiye ederim; şahsen benim gözüm, ufkum ve tüm çakralarım epey açıldı.

30’lara kadar olan bu en kıymetli yaşlarımızda ana kucağından, baba ocağından artık ayrılıyor ve ‘kendi ayakları üstünde’ durmayı öğreniyoruz. Bu dönemde herkes bir şekilde yolunu bulmak zorunda kalıyor. Yeni sayımızda uzman klinik psikoloğumuz Aslı Tankurt Yalçınkaya ruhsal olgunlaşmaya ulaşmamız için bize nasıl bir yol izlememiz gerektiğini gösteriyor. Elif Demir de büyüyen JR.’dan ve kendi büyüme sürecinden ilham alarak kapağımızı hazırladı.

Bunun yanında, Can Elmas, bu ay da dünya siyaseti hakkında bizi aydınlatmaya devam ederken Aslı Balkan, kadınları konu alan reklamları inceledi. Yıldırım Ünverdi, teknolojideki gelişmeler üzerine düşünmemiz gerektiği hakkında bizi uyarırken Selin Çelen de motosikletleriyle Antarktika’ya yolculuk yapan Ayfer ve Onur çifti ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Yine dopdolu içerikleriyle JR. sizlerle!

Keyifli okumalar diliyorum. Önümüzdeki ay görüşmek üzere…

Semiha Ahmed
JR. Yayın Yönetmeni

Bu yazı ilk olarak JR. By Campaign’in 38. sayısında yayımlandı.