Yeni müzik platformu Motto Müzik yayında

Allianz Türkiye tarafından hayata geçirilen yeni dijital müzik platformu Motto Müzik, yayın hayatına YouTube hesabı üzerinden başladı.

Müziğe erişmek, müziği öğrenmek isteyen herkese karşılıksız ve Türkçe içerik sunan dijital müzik platformu Motto Müzik’te, enstrüman çalmayı öğrenmek isteyenlere ücretsiz dersler, müzik haberlerini takip etmek isteyenlere güncel haberler ve ünlü müzisyenlerle sohbet programları yer alıyor.

Motto Müzik’te programların ve enstrüman eğitimlerinin yanı sıra konserler de yer alıyor. “Motto Müzik Akustik Seri” adı altında on beş günde bir salı akşamları yayımlanan konser serisinde Türkiye güncel müzik sahnesinin hem ünlü hem yeni isimleri yer alıyor.

Motto Music KV

Motto Müzik’te kimler var? 

Kültür ve sanatın ünlü ismi, deneyimli programcı Yekta Kopan, her perşembe akşamı “Yekta Kopan’la Noktalı Virgül” isimli programıyla Motto Müzik’te yer alıyor, sanat dünyasının ünlü isimleriyle söyleşiler gerçekleştiriyor.

Plak koleksiyoneri, DJ, yazar, radyocu ve programcı Murat Meriç de platformun üyeleri arasında yer alıyor. Plak koleksiyonunu takipçilere açan Murat Meriç’in “Plak Dolabı” isimli programının her bölümünde bir sanatçının nadir albümleri pikaptan çalınıyor ve sanatçıyla ilgili bilinmeyen hikâyelere yer veriliyor.

Sarp Dakni ise “Otur 0 Aferin 10” isimli programında ünlü konuklarını teste tabi tutuyor. Soruların, sanatçıların hikayelerine doğal yollardan bağlandığı bu programda Sarp Dakni konuklarıyla sohbetler gerçekleştiriyor.

Platformun bir diğer ismi, gazeteci ve müzik yazarı Barış Akpolat ise “Neye Niyet Neye Kısmet / 3N1K” isimli programında müzisyenler ve müzik dünyasından önemli isimlerle klasik röportaj mantığından uzak, sürprizler içeren söyleşiler yapıyor.

Sıfırdan enstrüman dersleri

Özlem Tekin, Murder King ve pek çok grupla sahneye çıkan davulcu Onur Akça, Motto Müzik takipçilerine davul çalmayı sıfırdan öğretiyor. Amatör müzisyenlere ipuçları da veren program haftalık olarak yayımlanıyor.

Ogün Sanlısoy, İlhan İrem ve pek çok sanatçıya albüm ve konserlerinde eşlik eden gitarist ve eğitmen Onur Ataman ise sıfırdan gitar öğrenmek isteyen Allianz Platformu Motto Müzik izleyicilerine her hafta adım adım gitar eğitimi veriyor.