3D animasyonların tekniği Bilgi Eğitim’de

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Bilgi Eğitim, katılımcıların kendi tarzlarını oluşturabilmesi için yaratacakları orijinal konu ve projeler üzerinde çalışacakları “3D Bilim-Kurgu Ortamları Tasarımı” programı düzenliyor. 1 Nisan’da başlayacak olan dersler İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleşecek.

Katılımcıların çok gerçekçi ve canlı görünen animasyonlar oluşturma imkanına sahip olacağı eğitimde Photoshop, After Effects, 3D max, Z-Brush programları kullanılacak.

Enis Temizel koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan 3D Bilim-Kurgu Ortamları Tasarımı eğitiminin ilk aşamasında ütopik ve distopik senaryoya uygun taslak ortamlar çizilecek. Sonrasında kurgu-bilim ortamların çizimleri dijital platformda renkli konsept illüstrasyonlarına dönüştürülecek. İkinci aşamasında fantastik tasarımlar endüstri standartları kullanılarak en yeni modelleme teknikleriyle modellenecek ve ortamlara multimedya programı kullanılarak özel efektler eklenecek. En son aşamada ise çok gerçekçi ve canlı görünen animasyonlar oluşturabilmek için sinematografik kamera hareketleri ve green-box efektleri de kurgu-bilim ortamlarına uygulanacak ve film sahnesi ile kompozisyon oluşturulacak.

3D Bilim-Kurgu Ortamları Tasarımı Programı’nda dersler üniversitesinin santralistanbul Kampüsü’nde Cumartesi günleri 13:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleşecek. 1 Nisan – 20 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan eğitim programının ücreti ise 900 TL olarak belirlendi.

No comments yet! You be the first to comment.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir