4. Cappadox Festivali “sessizlik” temasıyla başlıyor

Müzikten, çağdaş sanata, gastronomiden, açık hava etkinliklerine kadar çeşitli aktivitelerle dolu ve bu yıl dördüncü kez hayata geçen Cappadox Festivali, 14 – 19 Haziran 2018 tarihleri arasında Kapadokya’nın eşsiz coğrafyasında misafirlerini ağırlayacak. Ramazan Bayramı dolayısıyla bu yıl 6 güne çıkarılan Cappadox’da toplam 141 farklı etkinlik var. Katılımcılar, geniş etkinlik takvimi içerisinden tercih ettiklerini seçerek özgün programlarını da oluşturabilecekler. 

Türkiye’den ve uluslararası çağdaş sanat dünyasından 16 sanatçının Cappadox’a özel çalışmaları görülebilecek. Katılımcılarıyla şekillenen Cappadox’un disiplinler arası geçişken programında bu sene Gece Seyri, Gece Atıştırması gibi yeni deneyimler de bulunuyor.

Cappadox’un müzik programında bu sene, Mulatu Astatke, Duman, Kalben, Nicola Cruz (Live), Christian Löffler Ensemble, ALA.NI, BaBa ZuLa, Gaye Su Akyol, Birsen Tezer, Ceylan Ertem, Ahmet Aslan, Flamingods, Feathered Sun (Live), Gigi Masin, Populous, Fontän, islandman, Yazz Ahmed, The Dwarfs of East Agouza, Chihei Hatakeyama, Dijf Sanders, Tsu!, Cero39 gibi grup ve sanatçıların performansları yer alacak.

Çağdaş sanatın mekana özel projeler festivalin, küratörlüğünü Fulya Erdemci ve yardımcı küratörlüğünü Ilgın Deniz Akseloğlu’nun üstlendiği çağdaş sanat programında Ali Kazma (İstanbul), Aydan Murtezaoğlu & Bülent Şangar (İstanbul), Babi Badalov (Paris), Bettina Hutschek (Berlin/Valletta), Cansu Çakar (İzmir), Chapuisat Kardeşler (Cenevre), Erkan Özgen (Diyarbakır), Haig Aivazian (Beyrut), Hale Tenger (İstanbul), Helping Hands Turkey, İnci Eviner (İstanbul), Ortahisar Photo Exhibition, RAAAF (Amsterdam), Rossella Biscotti (Brüksel/Roma), Sarkis (Paris/İstanbul) ve Susan Philipsz (Stockholm/Berlin)’in bağlama duyarlı ve mekana özel projeleri yer alacak.

Damağınıza hitap eden çeşitli lezzetler festivalde her yıl olduğu gibi özel mutfak deneyimleri de yer alacak. Katılımcılar, Şef Mustafa Otar önderliğinde, Levon Bağış ve Nihan Aras’ın da katkılarıyla yürütülen gastronomi etkinlikleri Doğada Açık Ateşte Pişirme, Gurme Tadım, Piknik ve Gece Atıştırması ile Kapadokya coğrafyasının tatlarıyla buluşacak.