Airbnb’den evlilik eşitliğine destek

Airbnb, hazırladığı son reklam kampanyası ile Avustralya’daki evlilik eşitliği tartışmasına katıldı.

Clemenger BBDO Melbourne iş birliği ile hazırlanan Until We All Belong adındaki kampanyada evlilik eşitliği için çağrıda bulunan marka, insanlardan ikiye ayrılmış bir yüzük taşımalarını istiyor.

Reklam videolarında yer alan insanlar genelde yüzükle bağdaştırdıkları aşkın anlamı üzerine konuşuyor. Kampanyada kullanılan yüzüğün ikiye ayrılmış olma nedeni kabul görmeyen evlilik eşitliğini simgelemesi. Marc Newson tarafından tasarlanan bu yüzük, Airbnb’nin sitesinden ücretsiz olarak temin edilebilir. Marka, evlilik eşitliği Avustralya’da yasallaştırılana kadar insanlardan bu yüzüğü taşımalarını istiyor.

Şu an Avustralya’da oldukça gündemde olan evlilik eşitliği konusu, Google, Procter & Gamble ve GE gibi markaların yaptığı kampanyalarla da desteklendi.

Airbnb’nin CEO’su Brian Chesky, kampanya hakkında şunları paylaştı: “Bu, insanların evlilik eşitliğine verdikleri desteği göstermeleri için bir fırsat; Sadece LGBTİ’ler için değil, aynı zamanda kardeşleri, ebeveynleri, arkadaşları ve sevdikleri için de bir fırsat.”

Künye
Reklamveren: Airbnb
Ajans: Clemenger BBDO Melbourne
Medya: Starcom
Yapım Şirketi: Revolver/Will O'Rourke
Yönetmen: Jonathan Kneebone/The Glue Society
Fotoğrafçı: Map Ltd & Derek Henderson
PR: n2n Communications