Apple, yeni emojilerini piyasaya sunuyor

Apple, çeşitliliği arttırmak adına iOS 11.1’in beta sürümü için yüzlerce yeni karakter arasında cinsiyeti olmayan ve birçok ten rengine sahip emojiler geliştirdi.

İnsanların ifadelerini görselleştirmek adına Apple, daha fazla ifadeye sahip sarı renkte yüzü olan emoji serileri yarattı. Bunların yanında bebek emziren, meditasyon yapan erkek, başörtüsü giyen ve cinsiyeti belirsiz farklı yaşlardaki emoji örneklerini de görmek mümkün. Apple, bununla emojilerine daha fazla çeşitlilik getirmeyi amaçladığını söylüyor.

Emoji serisine, sezon geçişi ile isabetli olması adına eldiven, trençkot, beysbol şapkası ve atkı emojileri eklendi. Hayvanlar bölümünü genişleten şirket; zürafa, kirpi, böcek ve dinozor emojileri de ekledi. Yiyecekler arasına da turta, brokoli, Çin mantısı ve çubukları ile birlikte noodle paketi emojileri eklendi. Maceraperestlere hitap eden kızak ve kaya tırmanışı yapan emojiler de unutulmadı. Kalp emojilerine turuncu renkte olan yenisi eklenerek mitolojik bölüm de peri, vampir ve deniz kızı ile renklendi.