Bir çizer, burçları tanrıça olarak yeniden yarattı

Emilee Petersmark adındaki bir çizer, burçları tanrıça olarak yeniden yarattı. Ortaya çıkanlar ise, burçların mistik geçmişleri ile sanatçının kişiliğinin bir araya gelmesinin bir eseri.

The Accidentals isimli bir grup, Emilee Petersmark’tan onlar için poster yapmasını istedi. İsteğe göre Petersmark, 11 burcu poster haline getirecek 1 burcu da albüm kapağı olarak hazırlayacaktı. Burçlar hakkında fazla bilgiye sahip olmayan sanatçının ilk önce konu hakkında araştırma yapması gerekmiş.

Aslan

“Gerçekten, bu proje öncesi burçlarla aram pek yoktu, arada sırada kendi burcumu kontrol ederdim, o kadar.”

Ama ona bu istekte bulunan grup, The Accidentals, Petersmark’ın arkadaşları olduğu için elinden gelenenin en iyisini yapmaya çalışmış.

“Beni işe alan grup ile, The Accidentals, yıllardır arkadaşım, sonunda onlara destek olabilme şansını yakaladığım için çok heyecanlıyım.”

Sanatçının söylediğine göre yaratım süreci oldukça heyecanlı ve zormuş; sürekli yaratıcılık gösterebilmek ve sıkı teslim tarihlerine uymak sanatçı için kolay olmamış. Bu süre içerisinde grup ile turneye çıkan sanatçı bir yandan burçları araştırmış.

Koç

“Her burcu araştırmak gerçekten çok eğlenceliydi. Bazı insanlar burçlarına gerçekten çok bağlılar. İnsanların kendileri ile özdeştirdikleri şeyleri öğrenmek gerçekten akıl almaz bir deneyimdi.”

Projenin sanatını ve sanatçı kimliğini geliştirebilmek için harika bir fırsat olduğunu söyleyen sanatçı, yaşadığı süreci “…zaman zaman yorucu ve tatmin edici bir deneyim” olarak tanımlıyor.

Yay
Akrep
Terazi
Başak
Yengeç
İkizler
Boğa
Oğlak
Kova
Balık

Kaynaklar: BoredPanda, DesignTaxi