Boğaziçi Üniversitesi Sports Fest’e ev sahipliği yapıyor

Boğaziçi Üniversitesi Sports Fest’e, Türkiye ve yurt dışından üniversiteli sporcu gençleri ağırlayarak, 38. kez ev sahipliği yapıyor. 20 üniversiteden 600’e yakın sporcunun katılacağı ve katılımcılara futboldan su topuna, badminton’dan futsal’a sporun birçok dalında rekabeti yaşatacak olan festival, gece ve gündüz gerçekleşecek olan çeşitli aktiviteleriyle de katılımcılara spor ve eğlenceyi bir arada yaşama imkânı sunacak.

 

10 Mayıs’ta Uçaksavar Spor Kompleksi’nde açılış töreniyle başlayıp dört gün sürecek olan festivalde bu yıl yarışlar badminton, hentbol, basketbol, açık ve kapalı saha voleybol, futbol, yüzme, masa tenisi, futsal ve su topu branşlarında gerçekleşecek. Sports Fest müsabakaları Güney Meydan, Hisar’daki havuz ve Uçaksavar sahaları ile Boğaziçi Üniversitesi’nin kampüslerine yayılacak. Futsal oynamak için gelen yabancı sporcular da bu sene futsal müsabakalarını Kilyos Kampüs’te gerçekleştirecek.

Yüzlerce yabancı öğrenciye ve sporcuya farklı kültürleri tanıma fırsatı da sağlayan festival, oyunlar ve çeşitli animasyon gösterileri ile de öğrenciler için spor ve eğlencenin iç içe geçeceği bir atmosfer yaratacak. Katılımcıların sabah güne yogayla başlayabileceği, devamında gün içinde zumba ve dans aktiviteleriyle kendilerini zinde hissedebileceği festivalde çeşitli dans gösterileri, dövme ve karikatür atölyeleri, odadan kaçış oyunları ve şişme oyunlar gibi spor dışı faaliyetler de yer alıyor.