Bohemian Rhapsody’nin ilk fragmanı karşımızda

Ünlü rock grubu Queen’in tarihini ve solisti Freddie Mercury’yi anlatan 20th Century Fox filmi Bohemian Rhapsody’nin ilk fragmanı yayınlandı.

Freddie’yi Rami Malek’in canlandırdığı filmden şimdiye kadar sadece küçük kesitler görmüştük ama şimdi bütün müzikal ihtişamıyla karşımızda bir fragman var. Grubun en ünlü şarkılarının ismini alan film, Queen’in klişeleri nasıl yıktığını, geleneklere uymayan tarzıyla nasıl gönülleri fethettiğini, Freddie Mercury’nin grup ile arasında yaşadığı problemleri ve nasıl tekrardan muhteşem bir şekilde bir araya geldiklerini anlatıyor.

2010’dan beri yapım aşamasında olan film ilk başta Mercury rolü için İngiliz aktör ve komedyen Sacha Baron Cohen’i işe almıştı. Çeşitli karakterlere inandırıcı bir şekilde bürünmesiyle bilinen aktör Freddie’nin grup arkadaşları ile “yaratıcı farklılıklar” içerisine girmesinden sonraysa projeden ayrılmıştı. Yerine Mr. Robot dizisindeki başarısı ile bilinen Rami Malek gelmişti ve yayımlanan fotoğraflarından rolüne alışmış gibi duruyordu. Ancak filmin yaşadığı sorunlar burada bitmedi, çünkü filmin o zamanki yönetmeni Bryan Singer “sağlık problemleri” dolayısıyla setlere gelememeye başlamıştı ve bu da filmin gidişatını aksatınca yerine Dexter Fletcher getirildi.

Filmin çıkış tarihi 2 Kasım olarak belirtildi.

Kaynak: TheGuardian