DesignLab 2015: Sağlıklı ve mutlu çocuklar

Electrolux tarafından düzenlenen ve her yıl 60 ülkeden yaklaşık 1.700 başvuru yapılan global tasarım yarışması Design Lab 2015 duyurusu yapıldı. Bu yıl 13. kez gerçekleştirilecek yarışmada “Sağlıklı ve mutlu çocuklar” temasına ilişkin yaratıcı ve yenilikçi ürün tasarımları yarışacak.

DesignLab_2015

Design Lab Jürisi Başkanı ve Electrolux Tasarım Bölümü Başkan Yardımcısı Lars Erikson yarışmayla ilgili; “Design Lab inovasyonu ve yaratıcılığı destekleyen, geleceğin ev aletlerini öngörebilmemizi sağlayan heyecan verici bir yarışma. Aynı zamanda genç, yaratıcı ve fark yaratmayı amaçlayan tasarımcılarla bir araya gelme platformu sunuyor. Ailelerin çocuklarıyla olan yaşamlarını geliştirecek yeni çözümler ve cesur fikirler arıyor olacağız” dedi.

2015’te ödüller ikiye katlandı

Electrolux Design Lab, tasarım öğrencilerine çalışmalarını global ölçekte paylaşabilmelerini, farklı iş ve çalışma olanakları elde etmelerini sağlayan bir platform sunuyor. Yarışmanın birincisi Electrolux Tasarım Bölümü’nde 6 aylık ücretli staj yapma imkanı elde edecek. Yarışmada ayrıca birinciye 10.000 Euro, ikinciye 6.000 Euro, üçüncüye 4.000 Euro para ödülü de verilecek. Halkın Seçimi kategorisinde birincilik alan yarışmacı da 2.000 Euro ödül kazanacak.

Design Lab 2015’te yemek pişirme, kumaş bakımı ve hava kirliliği ana başlıkları altında bu yılın temasına uygun ürünler, aksesuarlar ve hizmetler yarışacak. Yarışmaya katılmak isteyen tasarımcılar 8 Nisan tarihine kadar electroluxdesignlab adresinden başvuru yapabilecekler. Başvuru için fikirlerini ve tüketicilere sunacağı faydaları anlatan bir özet ve çizim hazırlamaları yeterli.

Yarışma web sitesinde tasarımcıların fikirleri yayınlanacak ve yarışma boyunca Electrolux uzmanlarının görüşleri ile birlikte tasarımcılar önerdikleri tasarımı geliştirecekler. Sosyal medya kanallarında paylaşımları yapacak olan yarışmacılar Kasım ayındaki finale kadar oluşturacakları blog ve sosyal medya kanalları gibi farklı platformlarda isimlerini duyurma imkanı elde edecekler.