Dilan Bozyel ve Disney’den iş birliği

Genç kızlar için hayata geçirilen Girl Up projesine Disney de katkıda bulundu ve aralarında Dilan Bozyel de projenin Türkiye ayağı için çekim yaptı.

Birleşmiş Milletler Vakfı bünyesinde 2010 yılından bu yana tüm dünyada kız çocukları ve genç kızlara eğitim ve liderlik alanlarında kendilerini geliştirebilmeleri için destek verebilmek üzere kurulan Girl Up adlı projeye Disney markası da destek oldu. Disney’in faaliyet gösterdiği ve aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 43 ülkeden destek vermek üzere bir sosyal sorumluluk kampanyası başlatıldı.

Bu kapsamda 16 ülkeden fotoğraf sanatçıları, Disney Prensesleri’nden ve onların ilham verici hikayelerinden yola çıkarak yine kendi ülkelerinden seçtikleri genç kızların, başarıya giden yoldaki disiplin, azim ve cesaretlerini ön plana çıkaran fotoğraflarını çekti. Projenin Disney Türkiye ayağında fotoğrafçı Dilan Bozyel ve Olimpiyatlarda Türkiye’yi başarıyla temsil etmekte olan jimnastikçi Tutya Yılmaz ile çalışıldı.

15 Ağustos’da başlayan bağış kampanyasının akabinde, aralarında Dilan ve Tutya’nın İstanbul kareleri de dahil katılımcı ülkelerden gelen tüm fotoğraflar, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde New York’da düzenlenecek bir sergi ile fiziki olarak da ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Türkiye’de #HayalleriniYaşaPrenses etiketiyle bu fotoğraflara yapılan her beğeni veya yine #HayalleriniYaşaPrenses etiketi ile kendi hayallerinin fotoğrafını Facebook, Instagram ve Twitter mecralarında paylaşan herkes için Disney, Girl Up projesine 1$ bağışta bulunacak. Toplamda 500.000 ila 1.000.000$ arası bağış toplanması hedefleniyor.