Fox ve Mars’tan Cadılar Bayramı öncesi korku filmleri

Her sene 31 Ekim’de kutlanan Cadılar Bayramı için bu yıl Fox ve Mars şirketleri iş birliği kurarak başarılı korku filmi yönetmenleriyle birlikte huzurunuzu kaçıracak kısa filmler hazırladılar.

Reklam araları boyunca yayınlanan bu iki dakikalık filmlerden şu ana kadar sadece dört tanesi seyirciyle buluştu. En çok ilgi gören film, Simon Allen tarafından yazılan ve Toby Meakins’in yönettiği Skittles’ın “Floor 9.5” reklamı oldu. Film, asansörde 9’uncu ve 10’uncu kat arasında kalan bir ofis çalışanın tüyler ürpertici hikayesi anlatılıyor. Asansörün kapısı açılınca kadın karşısında karanlıkta sırı dönük duran bir adamı görüyor. Adam, ondan yardım istiyor. Ancak kadın bunu istemese de yardım etmek zorunda kalıyor…

Diğer üç film de M&MsStarburst ve Snickers’a ait.

Jack Bishop ve Justin Nijm tarafından yönetilen M&Ms’in “The Road” filminde bir motosiklet sürücüsünün öldüğü ve söylentilere göre hayaletlerin yaşadığı bir yeri görmeye giden baba ve iki kızının hikayesini izliyoruz.

Christopher Leone tarafından yönetilen Starburst’ın “Replacement” filminde maskeli öcü ikizi ile karşılaşan ve sonra onun tarafından gasp edilen bir çocuğun ürkütücü hikayesine tanık oluyoruz.

En sonda da, Andrew Laurich’in yönettiği Snickers’ın “Live Bait” filminde olta iğnesi tarafından saldırıya uğrayan bir balıkçının başına gelen acayiplikleri görüyoruz.