FreeZone Stüdyo’da İKSV Serisi projesi başlıyor

Vodafone Türkiye ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), gençleri müzikle buluşturacak yeni bir iş birliğine imza atarak FreeZone Stüdyo’da İKSV Serisi projesini başlatıyor.

FreeZone Stüdyo’da İKSV Serisi” projesiyle, İKSV iş birliğiyle çeşitli sanatçıların özel performanslarına ev sahipliği yapacak olan Vodafone FreeZone Stüdyo’da dijital ortamda gençler için öğretici ve yönlendirici içerikler oluşturularak koçluk da sağlanacak. Vodafone-İKSV iş birliğiyle Türkiye’de yerli müzik üretimi ve tüketiminin desteklenmesi hedefleniyor.

FreeZone Stüdyo’da İKSV Serisi projesinde Caz Festivali’nde yer alan çeşitli sanatçıların özel performanslarına ev sahipliği yapılırken; dijital ortamda gençler için öğretici ve yönlendirici içerikler oluşturularak koçluk da sağlanacak.

Projede, İKSV tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali’nin Genç Caz, Parklarda Caz ve Gece Gezmesi gibi bölümlerinde yer alan sanatçılarla “Genç Caz FreeZone Stüdyo’da”, “FreeZone Stüdyo’da Performanslar Serisi” ve “FreeZone Stüdyo’da Muhabbet ve Workshop” adı altında üç farklı faaliyet yürütülecek.

FreeZone Stüdyo’da İKSV Serisi kapsamında ilk özel performans Son Feci Bisiklet ile gerçekleştirildi. Vodafone FreeZone Stüdyo, Temmuz sonuna kadar Lahza, Kamufle, Akın Sevgör, Yakaza Ensemble ve Özgün Semerci gibi isimlerin performanslarına ev sahipliği yapacak. Stüdyoda Mehmet İkiz, Cenk Erdoğan ve Kolektif İstanbul’dan Richard Laniepce gibi isimlerle atölye, Çağıl Kaya, Önder Focan ve Sanat Deliorman gibi isimlerle de akustik performanslar eşliğinde söyleşiler düzenlenecek.