Ghibli’den çıkma Studio Ponoc, üç yeni film fragmanı yayınladı

Eski Studio Ghibli yapımcısı Yoshiaki Nishimura ve yönetmeni Hiromasa Yonebayashi’nin geçen sene kurdukları Studio Ponoc, üç yeni film fragmanı ile gündeme oturdu.

Stüdyo, geçen sene yayınlanan ilk filmi Mary and The Witch’s Flower ile beğeni toplayıp, yaratıcı rotalarını belli ettiler. Şimdi ise yayınladıkları üç yeni film fragmanları ile bu rotayı devam ettireceğe benziyorlar.

Fragmanları bir koleksiyon halinde yayınlayan stüdyo, filmler için ortak bir konu belirlemiş: Modest Heroes (Alçak gönüllü Kahramanlar). Bu koleksiyona Ponoc Short Films Theatre, Volume 1 ismini vermişler.

Gösterilen filmler ise şöyle:

Kanini & Kanino: Klasik ve CGI çizimlerin karşımından oluşan bu film iki kardeşin babalarını bulmak için çıktıkları bir yolculuğu anlatıyor. Ayrıca hikaye su altında geçiyor, yani fantastik elementlere sahip.

Life Ain’t Gonna Lose: Yumurtalara alerjisi olan ‘Shun’ ve annesini anlatan bu film, bu minik ailenin zorlukları üzerinden tüm engellere rağmen nasıl kahraman olunabileceğini anlatıyor.

Invisible: Şehir hayatının derinliklerinde kaybolmuş ve kimse tarafından fark edilmediğini hisseden bir adam ve onun hayata dönme çabasını anlatan bir film. Karakterin hisleri o kadar güçlü ki izleyici olarak tek görebildiğimiz onun kıyafetleri.

Filmlerin çıkış tarihleri henüz belirtilmedi.

Kaynak: DesignTaxi