Girişimciler Red Bull Basement’ta toplanıyor

Şehri teknolojiyle geliştirmeye yönelik inovatif ve yenilikçi fikirlerin yarıştığı, sonrasında ise projelendirildiği bir platform olarak tasarlanan Red Bull Basement’ın Türkiye ayağında bir workshoplar serisi düzenleniyor. Red Bull Basement; Noktaları Birleştirmek isimli etkinlikte genç girişimciler Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde alanının önde gelen isimleriyle buluşacak. 27 Mayıs Cumartesi gerçekleşecek programda yatırımcı ve mentor sohbetinin yanı sıra, başarısızlık hikayeleri de paylaşılacak. Saat 10.00’da başlayıp akşam saatlerine kadar sürecek olan etkinlik ücretsiz ve herkese açık olarak gerçekleşecek.

Çarpık kentleşmenin dünyadaki en önemli örneklerinden biri sayılan Brezilya’daki Sao Paulo kentinden doğan ve kentleşmenin getirdiği problemlere teknolojiyi de işin içine katarak inovatif çözümler sunan fikirleri ödüllendiren Red Bull Basement’ın özel programına katılmak için başvurular başladı. Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye de taşınan Basement, hem global başvuruları destekliyor hem de bu yıl bir workshoplar serisi düzenleyerek girişimcilik ekosisteminden pek çok kişiyi bir araya getiriyor.

Emin Çapa’dan ufuk açıcı bir sunum

İki aylık Brezilya programı öncesi Boğaziçi Üniversitesi’nde alanında uzman isimlerle bir araya gelecek genç girişimciler, bir girişimi tamamlayan üç etmen olarak bilinen ‘hacker, hipster, hustler’ arasındaki bağlantıları birleştirecek, başarıya giden yoldaki hataları dinleme fırsatı yakalayacaklar. TedX’te ve çok çeşitli üniversitelerde yaptığı konuşmalarla beğeni kazanan Emin Çapa, 27 Mayıs Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da başlayacak programın öne çıkan konuşmacılarından olacak.

Lidyana.com kurucusu Hakan Baş’tan “inovasyon” konuşması

Programda genç girişimciler, Boğaziçi Girişimcilik Merkezi’nin ‘Noktaları nasıl birleştiririz?’ adlı söyleşisini dinleyecek, Lidyana.com kurucusu ve CEO’su Hakan Baş’tan inovasyonla ilgili tüyolar alacaklar. Program kapsamında disiplinler arası çalışmayı deneyimleyecek olan girişimciler, ekip ruhunu tanımak için atölyelere katılacaklar.

Kapanış İzzet Zakuto ve Buğra Kaan Ayaz’dan

Program kapanışı, Scorp’un kurucusu İzzet Zakuto ve Boostfy’ın kurucusu Buğra Kaan Ayaz ile yapacak. Zakuto ve Ayaz’dan başarıya giden yoldaki ‘hataları’ dinleyecek olan katılımcılar, güne bir kokteyl ile veda edecek.

İnovasyon ve teknolojiyle dolu Red Bull Basement’a katılacak genç girişimciler, yeni fikirlerini kanatlandırmanın yollarını öğrenecek.

Etkinliğe katılım için kayıtlar www.redbull.com adresi üzerinden gerçekleştirilebilir.