Grafik severler bu emojilere bayılıyor

Emojileri düşündüğünüzde, genelde aklınıza önce popüler olanlar gelir. Gülen suratlar, kalpler, alev emojileri gibi… Ama eğer bir grafik sevdalısıysanız, hiçbir şey bir veri grubunun diyagramatik bir illüstrasyonu kadar dikkatinizi çekemez.

Eğer emojileri sadece grafik severlerle grafik konuşmak için kullanıyorsanız… Şanslısınız, doğru adrese geldiniz. Bu yazıda, telefonda bu grafik emojileri kullananların sevebileceği emojiler yer alıyor. Ayrıca Apple da, kendi emoji seçmesinde bir dizi grafiğin yer alacağına dair öngörüde bulundu, yalnız emoji klavyesinde nerede olduklarını bulmak biraz zor olabilir.

İşte grafik severlerin kullanabileceği Top 9 emoji:

1. Dikey çubuk grafik emojisi

İşte bu! Çubuk grafiği. Grafiklerin köşe taşı. Bir çubuk grafiği size grafiklerle ilgili sevdiğiniz her şeyi verir: Çizgiler renkler ve veri.

2. Yukarı doğru eğilimli çizgi emojisi

Bu da bir diğer klasik. Bu grafik tipi genellikle iyi haberleri belirtir ve grafik meraklıları, hayatlarında bir şeylerin iyi gittiğini söylemek için genellikle bu emoji kullanacaklardır.

3. Aşağı doğru eğilimli çizgi emojisi

Temel olarak yukarı doğru eğilimli modelin ters versiyonu. Grafik sevenler bu emojiyi sıklıkla işler pek iyi gitmediğinde kullanırlar.

4. Yen ile yukarı eğilimli çizgi emojisi

Bu, yalnızca grafik topluluğunda belirli bir amaç için kullanılır ve o da “henüz Yen kazanmadım”dır. Düşündüğünüzden daha sık karşınıza çıkabilir.

5. Düz kenarlı cetvel emojisi

Elle bir grafik hazırlasaydınız muhtemelen çizgileri çizmek için düz kenarlı bir cetvel kullanmak zorunda kalırdınız öyle değil mi? Ya da tahminimce sadece bilgisayar kullanırdınız.

6. Açık dosya emojisi

Tamam, şimdi beni dinle. Eğer çok fazla fiziksel grafiğe sahip olursan onları bir yere koymalısın, doğru mu? Belki de bir dosyanın içine?

7. Biraz daha açık klasör emojisi

Bu da çok çok daha fazla grafiğe sahip olduğunda ihtiyaç duyacağın bir emoji.

8. Roller coaster emojisi

Evet, bunda biraz hayalgücünü kullanabilirsin. Eğer kafanı yana çevirip bakarsan, orada bir grafik emojisi görebilirsin. Pek olmadı mı? Üzgünüm. Bir sonrakine geçelim.

9. Vol. 4 by John Appleseed emojisi

Bu sadece bir kitap, nasıl bir grafik olabilir ki diyebilirsin. Ama Vol. 4 by John Appleseed'in grafiklerle ilgili olmadığını kim söyleyebilir ki? Belki de John Appleseed, grafik tutkusu adaletini gerçekleştirmek için dört cildine ihtiyaç duyan, o kadar da büyük bir grafik severdi. Kitabı içinde grafiklerle ilgili bir şeyler olduğuna eminim, evet!

 

Kaynak: Mashable