Harley Quinn ve Joker filmi çalışmaları başladı

2016’nın en çok konuşulan filmlerinden olan Suicide Squad’da Harley Quinn ve Joker karakterleri çok sevilmiş, böylelikle ikilinin başrolde yer alacağı bir spin-off’a yeşil ışık yakılmıştı.

Warner Bros. yapımcılığında beyaz perdeye gelecek olan ve henüz ismi belli olmayan projede Harley Quinn karakterine Margot Robbie, Joker’e ise Jared Leto hayat verecek. İkili Suicide Squad’da da bu karakterlere hayat vererek “suçlu aşıkların hikayesini” beyaz perdeye yansıtmış ve film her ne kadar sevilmese de karakterler izleyiciler tarafından çok sevilmişti.

Harley Quinn ve Joker filmi Todd Phillips’in çekmesi muhtemel solo Joker filminden ayrılıyor. Solo Joker filmi için Jared Leto’nun adı geçmiyor ancak iki karakterin yer alacağı bu yeni spin-off’ta Leto, sinema tarihinin en önemli kötülerinden birine tekrardan hayat verecek.

Şu sıralar Justice League, Wonder Woman 2 ve Aquaman gibi projelerle son derece meşgul olan DC’nin Harley Quinn ve Joker filmini ne zaman çekeceği, yönetmenin kim olacağı ya da filmin ismi şimdilik bilinmiyor.