Hayat İstanbul dışında da akıyor

Türkiye’nin en kalabalık ve belki de en yorucu şehri İstanbul’a bir şekilde adım attıysanız sonsuza dek burada yaşayacakmışsınız gibi bir his kaplar içinizi. Güzelliği bol olsa da sıkıntıları da bir o kadar fazla olunca yavaş yavaş “sonsuza dek İstanbul’da yaşama” fikrinden sıyrılarak küçük bir sahil kasabasının hayalini kurmaya başlarsınız. Peki o küçük kasabada nasıl yaşanır? Geçimimizi nasıl sağlarız? Çünkü sektörün merkezi İstanbul’da ve biz buradan uzaklaşırsak işsiz kalmamız muhtemel.

Tüm bu olasılıkları düşünen ve her olasılığı değerlendiren Sena Hayta, bu sayımızda İstanbul’dan Bodrum’a taşınma macerasını tüm detaylarıyla anlattı. Eğer aklınızda böyle bir fikir varsa bu yazı iyi bir yol gösterici olacaktır.

Havalar ısındıkça seyahat isteğinizin artabileceğini düşündük ve bu sayımızı iki adet seyahat yazısıyla taçlandırdık. Selin Çelen, Barcelona ile ilgili birbirinden güzel detayları yazarken Selen Aktümen de Düsseldorf ve Köln’de muhakkak yapılması gerekenleri anlattı.

İllüstratör Gizem Gözde Uçar da tüm bu “seyahat” ve “uzaklaşmak” temalarını bir araya getirerek JR. Mart sayısının kapağını ortaya çıkardı.

Bir süre tüm yoğunluktan uzaklaşmak isteyenlere ilham veren bir sayı olsun…

Herkese keyifli okumalar. 🙂

 

İzel Özten
JR. Yayın Yönetmeni

Bu yazı ilk olarak JR. By Campaign Mart 2018 sayısında yayımlandı.