Hayatım Reklam: Murat Oğuz Küçükada

JR. Ağustos sayısında Hayatım Reklam köşemizin sorularını Modiki’de Jr. Reklam Yazarı olan Murat Oğuz Küçükada (24) yanıtladı.

Reklamcı olma sebebim:

İlk başlarda, bu işi beceremezsem başka hiçbir işi beceremem diye düşünmüştüm. Şimdilerde biraz daha romantik bir yaklaşımım var. Benim inandığım pek fazla şey yok, ama inancın insan hayatındaki en önemli şey olduğunu düşünüyorum. Bir markaya ya da ürüne inanmak da buna dahil… Ben de inanç yaratmaya inanıyorum. Yaptığım iş ve yapma sebebim bu. Böyle düşünmeyi seviyorum.

İş tanımım vs. gerçekte yaptığım:

Kesin daha önce verilmiş bir cevaptır ama: Markalar adına insanlarla iletişim kurmak vs. markalara rağmen insanlarla iletişim kurmaya çalışmak.

Birlikte çalışmak istediğim markalar / kampanyalar:

J&B’ye çalışmayı 19 yaşından beri istiyorum. Sanırım 20. yaşımdan beri Türkiye’de pek mümkün görünmüyor.

Kariyerimle ilgili en büyük hedefim:

Outdoor reklamcılığı bitirmek.

Sektörü sevmeme / sektörden soğumama neden olan etkenler:

Etrafımda düşünen, aklını ve enerjisini kullanan insanlar olmasını istiyordum hep. Çok şükür buna sahibim. Gerisini bir şekilde hallediyoruz.

Birlikte çalışmak istediğim ünlü:

Rahmetli Robin Williams.

Örnek aldığım kişi(ler):

Başta Ogilvy. Neil French kesinlikle. Orhan Veli’yi acayip severim. Ve Bob Dylan’ın ilk gençliği… Bir de Ömer Abi. Ömer Siber. (:

Şimdiye kadarki en favori çalışmam:

“Jeep – AVM’den Kaçış” ilanı hep yapmak istediğim tarzda bir işti. Neye benzeyeceğini bilmiyordum sadece. Tatlı bir şeye çevirdik sanırım. Umarım devamı da gelir.

Bu yazı ilk olarak JR. by Campaign Ağustos 2017 sayısında yayımlanmıştır.