ilovemavi.com’da beğendiğimiz iki stil

Mavi’nin stil platformu ilovemavi.com’un iki kullanıcısı Başak Tuna ve Göktuğ Sarı’yla stilleri üzerine konuştuk.

Önce sizleri tanıyalım, hangi bölümlerde okudunuz, neler yapıyorsunuz?

Başak: Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde son sınıf öğrencisiyim. Ortaokuldan beri bu bölümü istiyordum zaten. Ailem seramik sanatçısı olduğu için altyapı olarak onlara çekmiş olabilirim, üretmek hoşuma gidiyor.

Göktuğ: Ben de İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat ve Reklamcılık bölümlerinden mezunum. Karşılaştırmalı Edebiyat okudum çünkü edebiyata aşığım ve genel kültürümü olabildiğince geliştirmek istedim. Reklamcılık okudum çünkü küçüklüğümden beri hep yaratıcı işler yapmak istedim. İkisini birleştirdim ve yaratıcı yazar oldum 🙂 Şu anda da dijital interaktif bir ajansta çalışıyorum.

Tarzınız için kimlerden ilham alıyor, neleri takip ediyorsunuz? Tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

Başak: Instagramda takip ettiklerim ID Magazine, Ece Sükan, C_L_O, smokemag. Sert ve yumuşak görünen kıyafetleri bir arada giymeyi seviyorum. Genelde koyu renkler giyerim ama arada siyahın içinden görünen canlı renkleri kullanırım.

Göktuğ: Aslında ilham aldığım net birileri yok. Sabah nasıl uyandıysam o ruh haline göre renk ve kıyafet tercihleri yapıyorum. Bol sweatshirt’ler, bol gömlekler tercih ediyorum. Kat kat giyinmek hoşuma gidiyor, o yüzden daha çok kış ve sonbahar insanıyım. Tarzımı “romantic hipster” olarak tanımlayabilirim. Retro kıyafetlerle günümüz trendleri genelde bir araya geliyor.

_ATS5871

Bir türlü vazgeçemediğiniz bir kıyafet, aksesuar var mı? Neden?

Başak: Siyah jean’lerime hastayım çünkü çok rahatlar ve her kıyafetle giyebiliyorum. Aksesuar olarak da her gün yüzük takarım. Takmayı unuttuğum zaman ellerim boşmuş gibi hissediyorum ve genelde kendi yaptığım kolyeleri takmayı seviyorum.

Göktuğ: Renkli çoraplardan asla vazgeçemiyorum. Ağırlıklı olarak siyah, lacivert ve gri tonlarda giyindiğim için çoraplarımın renklerinin patlamasını seviyorum. Ayrıca bol swetshirt’lerden, mevsim ne olursa olsun vazgeçemiyorum.

Sizce yeni sezonda gardıroplarda olmazsa olmaz üç şey neler?

Başak: Sana ne yakışırsa 🙂

Göktuğ: Marin renklerde keten gömlekler; düz renkli ve canlı çoraplar/beyaz sneaker; baskılı ya da düz sweatshirt’ler tabii ki 🙂

En çok hangi mekanlara gitmeyi seviyorsunuz?

Başak: Öyle özel bir yer yok, yeni mekanlar denemeyi çok seviyorum ama Grandma’nın tatlılarından vazgeçemiyorum. Arkaoda da belki gece çıkmayı sevdiğim yerlerden biri olabilir.

Göktuğ: Daha çok Kadıköy ve Karaköy’deki coffee shop’lara gitmeyi seviyorum. Oraların rahat ve sakin ortamları beni hep mutlu ediyor. Ayrıca yazları Caddebostan Sahil vazgeçilmezim.

_ATS5993

En çok dinlediğiniz müzisyen/gruplar?

Başak: Spotify telefonlara geldiğinden beri çok karışık şeyler dinlemeye başladım ama Coldplay’e bir geri dönüş yaptım. Her sabah onları dinleyerek giyinip hazırlanıyorum.

Göktuğ: Coldplay, Imagine Dragons, Kendrick Lamar, Drake, Disclosure, Taylor Swift ve elbette çocukluk aşkım Britney Spears 🙂

En çok hangi uygulamaları kullanıyorsunuz?

Başak: Çok fazla app kullanıyorum. Sanırım en çok Instagram, vsco cam, Spotify ve Twitter.

Göktuğ: Instagram, Foursquare ve Snapchat’ten vazgeçemem sanırım 🙂

ilovemavi’de takip etmemiz için hangi isimleri önerirsiniz?

Başak: Billur Saatçi, Merve Akar, Cansın Güven, Göze Şener olabilir.

Göktuğ: Elbette beni, yani Göktuğ Sarı’yı 🙂 Onun dışında, o platformda kendi stillerini paylaşan herkesi. Çünkü herkesin tarzı ve yaklaşımı farklı ve her birinden illa ki ilham alıyorsunuz.

Sizin için mükemmel jean’in tanımı nedir?

Başak: Yüksek bel, üzerime tam uyan ve rahat. Mavi’nin Alissa ve Tess modelleri gibi yani 🙂

Göktuğ: Kesinlikle ve kesinlikle kalça kısmı mükemmel oturan ve potluk yapmayan, kalın kumaşlı olmalı. Elbette skinny olmalı! Çünkü gerçekten vücuduna uyan jean’i bulmak kolay değil. Neyse ki Mavi’de çok seçenek mevcut ve illa ki size uygun olanı buluyorsunuz 🙂

“Bence ….…… bir jean olsa harika olurdu!” Dediğiniz bir jean?

Başak: Bence kendi boyuma göre boyfriend jean olsa harika olurdu! Bunun için de gidip Mavi’ye bakacağım.

Göktuğ: Bence diz kısımları yırtık farklı renklerde seri bir jean olsa harika olurdu!

 

Başak Tuna ve Göktuğ Sarı’yla gerçekleştirdiğimiz moda çekiminden ufak detaylar için:

Bu yazı ilk olarak JR. by Campaign Mart 2016 sayısında yayınlandı.