Instagram Hikayeler’de alınan ekran görüntülerine bildirim özelliği

24 saat yayında kalan görsellerle hayatımızın merkezine oturan Instagram Hikayeler’de alınan ekran görüntülerine bildirim özelliği getiriliyor.

Zaten popüler bir uygulama olan Instagram’ın daha da büyümesini sağlayan Hikayeler özelliği, Snapchat’i geride bırakarak bu akımın en önemli temsilcilerinden olmuştu. Bu özellikte fotoğraflarınıza ve videolarınıza kimin baktığını görebiliyorsunuz ve durum böyle olunca Hikayeler’in kullanımı da artıyor. Ancak şimdi pek çok ‘stalker’ın hoşlanmayacağı yeni bir özellik eklendi. Bundan böyle birinin attığı hikayenin ekran görüntüsünü aldığınızda karşıya bildirim gidecek.

Şu anda test aşamasında olan özellik kimi kullanıcılara sunulmaya başlandı. Attığınız fotoğraf ya da videoya kimin baktığını görmek için göz simgesine tıkladığınızda gönderinizin ekran görüntüsünü alan kişileri de yanında çıkan sembol ile anlayabileceksiniz.

Instagram Hikayeler’de alınan ekran görüntülerine bildirim özelliği şu an test aşamasında olsa da tüm kullanıcıya ulaştırılmasının çok uzun sürmeyeceği düşünülüyor.