JR.’ın Haziran sayısı çıktı!

“Ben çok küçük yaşlarımdan beri çiçek çizerim. Fakat çiçek çizmenin işe yaramaz olduğuna, hayat içerisinde bana mevki ve para getirmeyeceğine inandığım için doktor olmak istiyordum. Zor bir Anadolu Lisesi’nin fen bölümünde kendime yıllarca eziyet ettim. Kendi becerilerime sahip çıkmayıp, başkalarının becerileri üzerinden yürümeye çalıştım. Tabi bu bende çok arabesk bir hal yarattı. Hayat çok zor, batsın bu dünya, master of puppets…
Sonra anneye, babaya tripler, öğretmenlere bir havalar, hayatın yaşanmaz bir yer olduğuna inanmak… Kısacası gereksiz kızgınlıklar ve yorgun bir ruh hali. Şimdiyse bu yorgunluğumu yine çiçek çizerek atıyorum.”

Bu sözler JR.’ın dördüncü kapağının yaratıcısı, Uykusuz çizerlerinden Göksu Gül‘ün sözleri. Evet, Türkiye’nin yaratıcı gençlik platformu JR. by Campaign’in Haziran sayısı çıktı!

Yeni sayının öne çıkan konuları ise şöyle;

  • Seyahat ve konaklama sektörünü altüst eden platform: Airbnb  

Bugün 10 milyar dolar değerindeki Airbnb’nin genç kurucuları, yedi yıl önce sadece üç şişme yatak, bir internet sitesi ve çok sayıda insana anlamsız gelen bir fikre sahipti. Markanın başarısında bu inovatif fikrin önemi büyük ama dijital hikaye anlatımı stratejisini de yabana atmamak gerek.

  • Yeni bir kültür fabrikası: Baca

Eskişehir’de yeni bir sanat kolektifi kuruldu: Baca. Adını Eskişehir’deki eski kiremit fabrikalarının bacalarından alan bu genç toplulukla, kolektifleri ve sanat üzerine konuştuk.

  • Bu ajans 30 yaş üstünü kabul etmiyor

30 yaş sınırı koyan sadece biz değilmişiz. Cünyırlara kreatif ve özgün bir alan sağlamak amacıyla yola çıkan Under30, koyduğu yaş sınırıyla dinamik bir ajans olmayı hedefliyor.

  • sahibinden.com’da çalışmak nasıl bir deneyim?

Sahiplex’te (sahibinden.com ofisine böyle diyor) çalışmanın nasıl bir deneyim olduğunu buradaki cünyırlardan öğrendik. Kıskanmadık dersek yalan olur…

  • Yeni bağımlılığınız olabilecek mobil oyunlar

Candy Crush, Fun Run ve AA’dan sıkılanlara bağımlılık yaratacak 24 az bilinen mobil oyun bulduk.

  • Bisikletle trafiği alt eden cünyırlar

Bisiklet, tercik edilen bir spor aktivitesi ve aynı zamanda ulaşım aracı olmaya başladı. Biz de işe, okula bisikletle giderek hem trafikten kaçınan hem spor yapan cünyırlarla konuştuk.

  • “Ben şarkı söylerken ölen 5 leşim var”

Kendisiyle dalga geçmeyi seven, bizim de gönlümüzü kazanan müzisyen Nilipek’le Babylon Soundgarden’daki etkinliğimizde bir araya geldik; müziği, “mıymıy pop” kavramı ve kariyeri üzerine sohbet ettik (videolu).

Dergiyi hemen okumak için dijital versiyonuna aşağıdaki kutudan ulaşabilirsiniz.