Kanyon’da adımlar sanata çıkıyor

“Kanyon’da Her Yön Sanat” projesi kapsamında genç sanatçıların farklı alanlarda ürettikleri çağdaş işlerden oluşan dinamik bir seçki, 18 Şubat-18 Nisan 2016 tarihleri arasında iki ay boyunca, Kanyon’un açık hava mekanlarında sergilenecek.

Mixer ve ArtBox‘ın sanatsal yönlendirmeleri ile tasarlanan proje, genç sanatçıların yeni medya sanatı, yerleştirme ve video sanatı gibi çeşitli alanlarda ürettikleri, izleyicinin katılımına açık olan, dijital, kinetik ve durağan sanat eserlerine yer veriyor.

Kanyon’un sokaklarında beklenmedik anlarda çağdaş sanat ile temas noktaları yaratan projenin seçkisinde yer alan sanatçılar şöyle: Ozan Türkkan, Epitome, Jesse Gagliardi, Joe Hamilton, Julie Nymann, Sinem Serap Duran, Ahmet Aydın Atmaca ve Eda Emirdağ.

Bu genç sanatçıların işlerini bir araya getiren ortak özellik ise içinde bulunduğumuz modern ve hareketli çağda bize bir duraklama ve sorgulama noktası sağlıyor olmaları. Projenin; hızla akıp giden zamana karşı yarışan, çalışma hayatı ve sosyal hayat içerisinde bir denge kurmaya çalışan modern İstanbul insanının bir kaçış noktası olması hedefleniyor.

Kanyon'da her yön sanata çıkıyor