LG V10, alternatif genç müzisyenlere klip çekiyor

LG’nin akıllı telefonu V10′u tanıtmak için yeni nesil alternatif müzik grupları ile anlaşarak hazırladığı interaktif gençlik projesi sonuçlandı. Buna göre Adamlar, Neyse, Nilipek ve Son Feci Bisiklet gruplarından en sevdiklerine oy veren gençler, kazanan grupların toplam 4 şarkısına V10 ile klip çekilmesini sağladı. Projenin ilk müzik videosu Neyse grubunun Aydınlık şarkısı, ikincisi Son Feci Bisiklet’in Pazar ve Ertesi şarkısı, üçüncüsü ise Nilipek’in Senden Uzakta şarkısı oldu.

Oylama www.lgv10suzolmaz.com adresinden gerçekleşti. Projenin asıl ilgi gören kısmı ise gençlerin kendi çektikleri görüntüler ile çekilecek kliplere dahil olabilmesi. Bunun için seçtikleri şarkı ve grup adını yazarak kendi çektikleri videoları Instagram’da #V10suzOlmaz etiketi ile paylaşmaları yeterli oluyor. Sırada iki şarkı daha var: Nilipek’ten “Senden Uzakta” ve Adamlar’dan “Koca Yaşlı Şişko Dünya”.

LG Electronics’in V Serisi telefonların ilki olan LG V10, sahip olduğu İkinci Ekran, Çift Ön Kamera ve Manuel Video Modu gibi yeni özellikleriyle, sosyal ağları yoğun kullanan insanlara kullanım ve yaratıcılık açısından zengin bir multimedya deneyimi sağlamak için tasarlandı.

Projenin yaratıcı ajansı ise Promoqube.