Markaların Güneş tutulması paylaşımları

Milyonlarca kişinin merakla beklediği Güneş tutulması sadece Kuzey Amerika’da gözlemlenmiş olsa da tüm dünyanın gündemine girmeyi başardı markalar da bu durumu zekice değerlendirdi.

Güneş tutulmasıyla ilgili Ağustos ayı içinde dünya çapında 3 milyondan fazla tweet atılırken sadece son 24 saatte ise tutulmayla ilgili atılan tweet sayısı 6 milyonu geçti. Pizza Hut gibi kimi markalar tutulmanın rahat bir şekilde izlenmesi için nasıl gözlük yapılacağını gösterirken kimileri de tutulma temalı etkinlikler düzenleyerek markanın görünürlüğünü daha da artırdı.

Chiquita

Chiquita Güneş tutulması için şekil değiştirdi ve “muz güneşi” ile ilginç bir tasarım hazırladı.

DoubleTree by Hilton

DoubleTree by Hilton, GIF benzeri videosunda kurabiye ve bir bardak sütü gözler önüne serdi. Marka aynı zamanda takipçilerine Instagram ve Twitter’dan süt ve kurabiyelerle kendi tutulmaları yaratmalarını söyledi. Aynı zamanda bunu #CookiEclipse etiketiyle sosyal medyada yaygın hale getirdi.

Delta Air Lines

Kurabiyeyi kullanan bir diğer şirket de havayolu şirketi Delta oldu.

Pizza Hut

Pizza markası tutulmayı güvenli bbir şekilde izlemek için pizza kutusundan nasıl gözlük yapılacağını gösterdi.


Coca-Cola

Coca-Cola da takipçilerine nasıl gözlük yapılacağını gösteren başka bir marka oldu.

Krispy Kreme

Belirli Amerika ve Kanada Krispy Kreme mağazalarında sınırlı sayıda üretilen “tutulma donutları”nın lokasyonları belirtildi.

Marvel

Marvel Entertainment, popüler karakteri Watcher ile tutulmayı gözler önüne serdi.

Toblerone

Toblerone’un yaptığı paylaşım şekil itibarıyla diğerlerinden çok daha farklıydı. Marka, tutulmyaı ikonik şekli üçgen ile tarif etti.

Türkiye’den de dikkat çeken tweet’ler oldu: