Müzik zevkin hangi Stranger Things karakterine benziyor?

Spotify ve Netflix, ilgiyle takip edilen ve 27 Ekim Cuma günü ikinci sezonunun ilk bölümü yayınlanacak olan Stranger Things dizisinin hayranları için özel bir sürpriz hazırladı.

spotify netflix
Netflix ve Spotify, Stranger Things için iş birliği yaptı.

Çevrimiçi müzik dinleme platformu Spotify, dizinin fanlarının Spotify’daki müzik tercihlerine ve müzik dinleme alışkanlıklarına dayanarak, en çok hangi Stranger Things karakterine benzediklerini keşfedebilecekleri interaktif bir deneyim sunuyor.

Gün geçtikçe kültürel bir fenomen haline gelen Stranger Things karakterleri için çalma listeleri oluşturmak üzere, dizinin en önemli 13 karakterini simgeleyen müzik profilleri oluşturuldu. Platform, herkesin Stranger Things karakterini bulmak için bu profilleri kullanıcıların müzik dinleme alışkanlıkları ile eşleştiriyor. Kullanıcılar kendi Stranger Things karakterleri ile örtüşen çalma listesini yayınladıklarında, ekran birden dönüyor ve kullanıcı kendini The Upside Down’da buluyor.

Eleven, Dustin ya da diğer Stranger Things karakterlerinden hangisine daha çok benzediğinizi keşfetmek için spotify-strangerthings.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Karakter eşinizi bulduktan sonra, tüm karakter çalma listelerini de Facebook, Twitter ya da Tumblr üzerinden paylaşabilirsiniz.

Netflix’in son sürprizi: Sadettin Teksoy da Stranger Things ekibine katıldı!