Nike, PlayStation temalı sneaker tasarladı

Daha önce de çeşitli markalarla iş birliği yaparak sınırlı sayıda üretilen koleksiyonlar yaratan Nike, PlayStation temalı sneaker tasarladı.

Nike, PlayStation temalı sneaker tasarladı

Özellikle ‘geek’lere hitap eden ve aynı zamanda cool görüntüsüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ayakkabılar NBA yıldızı Paul George iş birliğiyle ortaya çıkarıldı. Nike, PlayStatin ve Paul George ortak çalışmasıyla ortaya çıkarılan Nike PG-2 PlayStation isimli sneaker’lar ve PS sevgisi için George, “Tıpkı basketbolda olduğu gibi çocukluğumdan beri video oyunlarında da başarılıyım. Bana favori PS hatıramın ne olduğunu sorsanız babamın bana Noel’de aldığı PS2’yi söyleyebilirim” şeklinde açıklama yapıyor.

Nike, PlayStation temalı sneaker tasarladı

PlayStation sevgisinin yanında Nike ile de benzer bir ilşkisi olduğunu söyleyen George, “Nike ayakkabılarımın görünmesini istediğim gibi olması için üstlerine çocuk gibi çizimler yapıyordum. Her zaman böyle bir işin parçası olmak istedim” cümleleriyle tasarıma duyduğu ilgiyi de anlatıyor.

Paul George iş birliğiyle hayata geçirilen sneaker’ların tasarımını ise Nike’ın tasarımcısı Tony Hardman hayata geçirmiş. Birçok kişinin desteğiyle Nike, PlayStation temalı sneaker tasarlarken PS’in birçok önemli özelliğine de ayakkabıların üzerinde yer vermiş.